,
5/2018
Základní kola uzavřena
Publikováno v Pá. 18. Květen 2018 v rubrice ČESKÝ LEŽÁK

logo_ppeV. kolo ne u vozu, ale v První Pivní Extralize proběhlo, jak bylo avizováno 16. května na tradičním místě degustací PPE ve vagonu První Pivní Tramwaye na Spořilově. Ani tentokrát nebyla účast nás osmi stálých členů kompletní, nicméně zkušené zálohy byly povolány a tak se vše odehrálo dle našich, jinak velmi přísných dispozic.

Dokonce se přišel podívat i člen PRK – Pivní Revizní Komise (Petr Sitař) o jejímž vzniku takto krásně a po svém referoval v Pivním Infu Rosťa Kloubek, dej mu pánbůh pivní nebe  a tak bylo i revizi učiněno za dost :-)…

Nutno podotknout, že oproti kolu čtvrtému, byla úroveň vzorků, aspoň dle bodového hodnocení, na trochu vyšší úrovni, neb tentokrát by vzorek s 37 body, což stačilo v kole minulém na vítězství, nepostoupil.

Další zajímavostí V. Kola byl i fakt, že jako nejpřísnější porotce se tentokrát ukázal Honza Šuráň, který je jinak většinou v celku shovívavý…

Výsledky V. Kola:

1. Zubr Premium …………………….32 bodů

2. Herold Premium …………………..35 bodů

3..4. Rebel Originál Premium ……   36 bodů

3.-4. Pardál Echt ………………………36 bodů

…………………………………………………

5. Polička Záviš ……………………….38 bodů

6. Rakovník Bakalář ………………….40 bodů

7. Kutná Hora Zlatá 12 ……………   43 bodů

8. Uherský Brod Patriot 11% ……    49 bodů

9. Klostermann ……………………….51 bodů

Do semifinále tak postoupili i dva bývalí vítězové PPE a sice z r. 2011 Zubr a loňský vítěz Herold.

Jak jste si jistě všimli, je vzorků jen 9 a ne, jak bývá zvykem 11, ale zkrátka jsou piva, která jsou v Praze k nesehnání. Ne snad až, že by byla tak výtečná a byla v Praze vyprodána, ale proto, že pivovary, asi v rámci úsporných opatření, sáhly k rajonizaci, kterou známe z bolševika, a vozí piva jen do svého regionu-rajonu a ne po celé republice. My v PPE jsme to vzali na vědomí a je to námět na pravidelnou únorovou Ideovou konferenci, kde budeme řešit, jak se s tím popasujeme. O výsledcích vás budeme informovat.

Datumy, kdy se uskuteční dvě semifinálová kola a finále, nebyly ještě stanoveny a tak vás jen budeme informovat z výjezdu a předání diplomu do pivovaru Gambrinus, neb jejich dvanáctka vyhrála Česko-Slovenské Super finále PPE.

Zapsal Bejček

Kompletní seznam semifinalistů je plný velkých jmen:

Zubr, Herold, Rebel, Pardál, Chodovar, Březňák, Pilsner Urquell, Staropramen, Černá hora, Primátor, Poutník, Excelent, Chotěboř, Krušovice, Gambrinus plná 12, Braník, Rychtář, Samson, Pernštejn, Kozel. 

Napsat komentář