,
Rosťa Kloubek
Publikováno v Pá. 01. Duben 2016 v rubrice ČLENOVÉ PPE

(1970) – Odkojen Kozlem z Popovic a Ferdinandem z Benešova. V prvních letech nového milénia nabývá dojem, že nadnárodní korporace mění podstatu slova tradice a že některá současná piva mají s těmi někdejšími společný už jen obchodní název.

Přesedlává na kácovské kvasnicové pivo díky hospodě U klokočníka. Zlomovým rokem je pro něj 2007, kdy objevuje hospodu Zlý Časy a nechává si Zlým Hanzem a jeho štamgasty ukázat pivní svět, navštěvuje s nimi mj. francký Bamberk a začíná o pivu psát na serveru pivní.info, ačkoliv o pivu zatím nic neví.

Následně kráčí velkým obloukem přes různé pivní styly, aby se vrátil k ležákům a desítkám malých výrobců s občasným výletem ke svrchně kvašeným pivům. Objíždí vznikající české pivovary a má velkou radost, že už jen neumírají, nýbrž se rodí i nové. V roce 2012 nejprve vstupuje do Spolku lízníků při pivovaru Kulda v Mezihoří a následně sedá na lep První pivní extralize tím, že se vlivem internetových diskusí o činnosti těchto pánů zúčastňuje Ochutnávky pro nevěřící Tomáše. Důsledkem této zkušenosti spoluzakládá Pivní revizní komisi a účastní se dalších amatérských degustací. A v tu chvíli mu PPE hází lano.

 

Napsat komentář