Finále 2018
Zubr ukázal svou sílu!
Publikováno v Po. 19. listopadu 2018 v rubrice NOVINKY

logo_ppePo devíti měsících, pěti základních kolech a dvou semifinále jsme se konečně dočkali okamžiku pravdy, letošního finále První pivní extraligy. Už devátým rokem, opět v prostorách První Pivní Tramwaye, se do něj dostalo 10 vybraných nejlepších značek českého světlého ležáku, dostupných v běžné obchodní sítí a tedy z průmyslových pivovarů.

Mezi nimi byli loňský vítěz Herold ležák z Březnice, ale také vítěz r. 2016 Březňák Ležák staré školy, vítěz r. 2011 Zubr Premium i Gambrinus Plná 12°, který loni vyhrál česko-slovenské Superfinále.

Před sedmou hodinou večer 13. listopadu 2018 osm statečných degustátorů dorazilo do Tramwaye a připravilo se na práci. Ta byla pod dohledem veřejnosti, novinářů a zástupců pivovarů. Po úvodních slovech prezidenta PPE Ladislava Jakla a kapitána stolu Jana Šuráně finále mohlo už začít. Jakmile se první vzorek dostal ke stolu, panovalo už jen ticho a degustátoři se plně soustředili na úkol, který měli před sebou. A ten nebyl vůbec snadný, neboť kvalita finalistů byla poměrně vyrovnaná, zejména v prostředku konečného žebříku, kde mezi 4. a 8. místo byl nakonec rozdíl pouze tři body.

Když všichni degustátoři předali svoje degustační protokoly, sčítání bodů mohlo začínat, aby se všichni přítomní mohli dozvědět, kdo bude letošním králem. Ale muselo se čekat dál, jelikož remíza  29 bodů u 2. a 3. místa požadovala rozpij. Rozpij taky skončil remízou a nakonec, podle pravidla PPE, rozhodl hlas kapitána stolu Šuráně a 3. místo tak nakonec obsadil Březňák a 2. místo Samson (který byl mimochodem letos oceněn i v prestižní World Beer Awards jako nejlepší ležák českého typu vyráběný v České republice). Po vyhlášení třetího a druhého místa už bylo jasné, kdo se stal vítězem devátého ročníků První Pivní Extraligy. A tím je Zubr Premium, které vyhrál už podruhé v historii a tentokrát se skvělým výsledkem 26 bodů.

První tři medailisté, spolu se čtvrtou Plnou dvanáctkou Gambrinus a ležákem Staropramen, budou reprezentovat Česku republiku 27. listopadu na „Federálním“ Superfinále.

Výsledky finále PPE 2018:

  1. Zubr 26
  2. Samson 29
  3. Březňák 29
  4. Gambrinus 32
  5. Straropramen 33
  6. Kozel 34
  7. Pernštejn 34
  8. 8.Herold 35
  9. Braník 39
  10. Primátor 43

Max Bahnson, PPE

 

Napsat komentář