05/2020
Život je hořký, bohudík!
Publikováno v Po. 13. července 2020 v rubrice NOVINKY

logo_ppeTak máme za sebou páté, tudíž poslední základní kolo 11. ročníku První pivní extraligy. Než ale vůbec vypuklo, proběhla mezi porotci čilá emailová komunikace. Důvodem bylo zjištění, že se nebude degustovat jedenáct vzorků, jako obvykle, ale nečekaně dvanáct.

Chyba se prostě vloudila. Řešilo se, jak to vůbec provést, zda je na nános dostatek skla, co na to pivonošky a tak. Prostě samé důležité věci kvůli jednomu vzorku navíc. „Nákupčí se nedopočítal a pak se přepočítal,“ sypal si popel na hlavu zmatený nákupčí Hadži.

No, a teď k samotné degustaci. Porota doznala lehkých změn, jelikož chyběli stálí členové Milan a Bury. Zaskočit tak museli náhradníci. A nebyli to žádní pivní neumětelové. Radek je letitý zasloužilý náhradník PPE a Honza, kámoš od Bejčka, domovarník. Tradičně v 19:30 začal nános dvanácti vzorků k anonymní degustaci, což pivonošky Markétka a Zuzana zvládly ve ztížených podmínkách v rekordním čase deseti minut. Až na výjimky to byly tentokrát sladovější vzorky. Až jsem si říkal, že mám v puse asi nějakou divnou pachuť. Poté se na tom ale shodla většina, tak jsem se uklidnil. Šlo tedy o chuťově podobná pivka a tudíž výsledkově velmi vyrovnané kolo.

Nicméně nějaké pivo musí být nejhorší a nejlepší. Nejvíc to schytal vzorek číslo jedna, což se poté vyjevilo jako dvanáctka Patriot z Uherského brodu. Bylo to hodně těžce skousatelné pivo, těžké, se střední hořkostí a vysokou plností. Prostě hodně unavené. Vyhrál vzorek číslo čtyři. Šlo o plné, těžké pivo s vyváženou hořkostí, na vůni kvasnice. A co to bylo? Život je hořký, bohudík! Radegast z Nošovic patřící Plzeňskému Prazdroji. Do osmifinále (čtvrtfinále) postupují ještě Poutník z Pelhřimova, Kumburák z Nové Paky a Staropramen z Prahy.

1.  Radegast Plzeňský Prazdroj 31
2.  Poutník Pelhřimov 33
3. – 4. Kumburák Nová Paka 36
3. – 4.  Staropramen Praha 36
5. – 6.  Bernard Humpolec 37
5. – 6. Rebel Havlíčkův Brod 37
7. – 9. Premium Litovel 38
7. – 9.  Gambrinus Plzeňský Prazdroj 38
7. – 9. Tambor Dvůr Králové 38
10. – 11. Ferdinand Benešov 39
10. – 11.  Krakonoš Trutnov 39
12. Patriot Uherský Brod 47

David Hluštík | PPE

Napsat komentář