1/2021
Je skvělé být pivním patriotem
Publikováno v Po. 22. března 2021 v rubrice NOVINKY

logo_ppeDvanáctý ročník První pivní extraligy v polovině března, zrovna na svatého Patrika, začal. Žádné personální změny letos nenastaly, i když hned na první kolo musel prezident povolat dva náhradníky, přesněji řečeno náhradnice. V organizaci samotných degustací se také nic nezměnilo, zase nás čeká pět základních kol, dvě semifinále, finále a Česko Slovenské superfinále. Tyto základní degustace doplní pár vložených a již tradiční Král Prahy.

A jak dopadla samotná degustace? Podobně jako loni bylo úvodní kolo velmi vyrovnané. O postupujících rozhodoval rozpij, když vzorky na 3. – 5. místě měly shodně po 40 bodech (a postupují první 4). Do semifinále postoupil Ostravar a o jediný rozpijový bod ze čtvrtého místa benešovský Ferdinand. I o dalším pořadí rozhodovaly většinou jednobodové rozdíly. Na stříbrné pozici byl loňský finalista, Královský ležák z Krušovic, a vítězem se stal Patriot Uherský Brod, vařený (po uzavření pivovaru Janáček) pravděpodobně v Černé Hoře. Druhé pivo z tohoto pivovaru, loňský finalista Páter, ale skončilo o propastných 11 bodů níže až na devátém místě.

Kvalita byla celkově o dost nižší, než jsme byli zvyklí v minulých letech. Pravděpodobně se projevuje současná situace, kdy pivovary vaří o dost méně piva a některé vzorky se k nám dostaly již v ne příliš reprezentativní kondici. Uvidíme v příštích kolech.

Druhé kolo dvanáctého ročníku První pivní extraligy se bude konat 30. března 2021.

1. Uherský Brod Patriot 11 33
2. Krušovice Královský ležák 12 37
3.-5. Ostravar Světlý ležák 40
3.-5. Ferdinand Světlý ležák 40
3.-5. Litovel Premium 40
6.-7. Kácov Hubertus Premium 41
6.-7. Buďějovický Budvar Czech lager 41
8. Velkopopovický Kozel Mistrův ležák 42
9. Černá Hora Páter 44
10. Bernard Světlý ležák 47

Petr Buriánek | PPE

Napsat komentář