1/2014
Prazdroj předposlední? To už není žádné překvapení.
Publikováno v Út. 01. dubna 2014 v rubrice NOVINKY

Ve středu, 26. března začal již pátý ročník PPE – První pivní extraligy. Soutěži, ve které se každoročně utkávají všechny české, v běžné obchodní síti dostupné ležáky. Žádné velké překvapení se tentokrát nekonalo, první dvě místa obsadili loňští finalisté.

Zvítězil rakovnický Bakalář (loni celkově sedmý), následován dlouhodobě nejúspěšnějším pivem soutěže (i když přes každoroční finálovou účast nikdy nevyhrál a nejlépe se umístil na bronzové příčce v roce 2011) svijanským Rytířem. Třetí místo, a to již překvapení bylo, získal pražský Staropramen. V minulých letech totiž ze základního kola postoupil pouze v úvodním ročníku, roce 2010. Čtveřici postupujících doplnil pelhřimovský Poutník. I pro něj to byl teprve druhý postup od roku 2010.

Vše ale mohlo býti jinak. Díky havárii v chladicím boxu, kde byly uskladněny soutěžní vzorky, jsme přišli o piva ze dvou pivovarů a tak se prvního kola zúčastnilo pouhých devět soutěžících místo obvyklých jedenácti. Soutěž pokračuje druhým kolem 8. dubna, opět v PPT.

 Pořadí 1. základního kola 2014

 1. Bakalář Premium (Pivovar Bakalář, Rakovník) 28 bodů
 2. Svijanský Rytíř (Pivovar Svijany) 31 bodů
 3. Staropramen (A Molson Coors Company) 32 bodů
 4. Poutník  (Pivovar Pelhřimov) 33 bodů
 5. Rychtář Premium (Pivovar Hlinsko) 36 bodů
 6.-7. Rebel Originál Premium (Pivovar Havlíčkův Brod) 39 bodů
 6.-7. Vyškovský Březňák (Pivovar Vyškov) 39 bodů
 8. Pilsner Urquell (SABMiller) 41 bodů
 9. Premium 12°    (Hubertus, Pivovar Kácov) 42 bodů

 

 

Napsat komentář