1. semifin√°le 2013
Zv√≠tńõzil Kozel, PlzeŇą se neprosadila
Publikováno v ńĆt. 26. z√°Ňô√≠ 2013 v rubrice NOVINKY

Velkopopovick√Ĺ Kozel Premium vyhr√°l v prvn√≠m semifin√°le ńćtvrt√©ho rońćn√≠ku anonymn√≠ degustańćn√≠ soutńõŇĺe Prvn√≠ pivn√≠ extraligy (PPE), kter√© probńõhlo ve stŇôedu 25. 9. v Prvn√≠ Pivn√≠ Tramwayi. Hlavn√≠m c√≠lem PPE je kaŇĺdorońćnńõ otestovat podle pŇô√≠snńõ objektivn√≠ch pravidel vŇ°echny ńćesk√© leŇĺ√°ky, dostupn√© v bńõŇĺn√© obchodn√≠ s√≠ti. Degustace probńõhla jako vŇĺdy veŇôejnńõ a na korektnost jej√≠ho prŇĮbńõhu dohl√≠Ňĺeli z√°stupci nńõkter√Ĺch z√ļńćastnńõn√Ĺch pivovarŇĮ.

V r√°mci prvn√≠ho semifin√°le se degustovaly vzorky piv, kter√© postoupily ze z√°kladn√≠ch kol v prŇĮbńõhu roku: Bakal√°Ňô Premium, Nymburk FrancinŇĮv leŇĺ√°k, ńĆern√° Hora leŇĺ√°k, Starobrno Medium, Holba Premium, Ostravar Premium, Pilsner Urquell, Radegast Premium, Kozel Premium a PernŇ°tejn Svńõtl√Ĺ leŇĺ√°k. Z nich pńõt nejlepŇ°√≠ch postoupilo do fin√°le.

Celkovńõ velk√Ĺm pŇôekvapen√≠m byl Prazdroj, kter√Ĺ do semifin√°le postoupil vŇĮbec poprv√© a rovnou pohoŇôel. Do fin√°lov√©ho kola se z prvn√≠ho semifin√°le probojovali: z p√°t√©ho m√≠sta PernŇ°tejn Svńõtl√Ĺ leŇĺ√°k, ze ńćtvrt√©ho m√≠sta Radegast Premium, ze tŇôet√≠ho m√≠sta Starobrno Medium, z m√≠sta druh√©ho Bakal√°Ňô Premium a z m√≠sta prvn√≠ho Kozel Premium.

‚ÄěV√Ĺsledky potvrdily vysokou √ļroveŇą hodnocen√Ĺch piv, kdy i to nejhorŇ°√≠ pivo prok√°zalo vysok√Ĺ standard. Do fin√°le postoupila piva vyloŇĺenńõ Ň°pińćkov√© kvality. Pod vlivem prvn√≠ho semifin√°le ońćek√°v√°me semifin√°le druh√© a douf√°me, Ňĺe bude stejnńõ kvalitn√≠,‚Äú uvedl Jan ҆ur√°Ňą, vicepresident Prvn√≠ pivn√≠ extraligy. ‚ÄěNapŇô√≠klad Bakal√°Ňô si velice dobŇôe vedl jiŇĺ v prvn√≠m rońćn√≠ku, kde prohr√°l pouze v rozpiji, kdy nezv√≠tńõzil jenom kvŇĮli prohŇôe s pozdńõjŇ°√≠m v√≠tńõzem. Takto dopŇôedu se vr√°til po tŇôech letech, coŇĺ signalizuje jeho v√Ĺvoj. Degustace n√°s pŇôesvńõdńćuj√≠, Ňĺe u leŇĺ√°kŇĮ velikost pivovaru vŇĮbec nehraje roli, kaŇĺdop√°dnńõ ńćest mal√Ĺch pivovarŇĮ zachraŇąoval PernŇ°tejn a Bakal√°Ňô‚Äú, dod√°v√° Ladislav Jakl, president Prvn√≠ pivn√≠ extraligy.

V√Ĺsledky prvn√≠ho semifin√°le ńćtvrt√©ho rońćn√≠ku:

1. m√≠sto ‚Äď Kozel Premium

2. m√≠sto ‚Äď Bakal√°Ňô Premium

3. m√≠sto ‚Äď Starobrno Medium

4. m√≠sto ‚Äď Radegast Premium

5. m√≠sto ‚Äď PernŇ°tejn Svńõtl√Ĺ leŇĺ√°k

6. m√≠sto ‚Äď Holba Premium

7. m√≠sto ‚Äď Ostravar

8. ‚Äď 9. m√≠sto ‚Äď Pilsner Urquell a ńĆern√° Hora leŇĺ√°k

10. m√≠sto ‚Äď Nymburk FrancinŇĮv leŇĺ√°k