1. semifinále 2020 – Vítězí Březňák se Staropramenem
Publikováno v Út. 06. října 2020 v rubrice NOVINKY

logo_ppePo oddegustování pěti základních kol a letní přestávce přišlo koncem září na řadu první semifinále. Deset vzorků z celkového počtu dvaceti semifinalistů se ocitlo před námi a mohlo se začít. Youniversal Ideas se také zúčastnil.

Z loňských finalistů se zde objevil pouze ležák z pivovaru Chotěboř, bohužel letos si finálovou účast nezopakuje. Vítěz prvního základního kola v semifinále úplně propadl, když získal o celých 22 bodů více než na jaře a umístil se s velkým „náskokem“ 10 bodů na posledním, desátém místě.

Na druhém konci tabulky byly výsledky podstatně vyrovnanější. Společné první a druhé místo obsadil Březňák z pivovaru ve Velkém Březně a Ležák Staropramen. Oba získaly shodně po 28 bodech. Bronzovou medaili obdržel, tedy na  třetím místě se umístil Královský ležák 12 z Krušovic. Tuto trojici do finále doprovodí vítěz z let 2013 a 2014 Radegast a ležák Páter z pivovaru  Černá hora. Bodové rozdíly mezi postupujícími pivy byly veskrze malé, jeden či dva body. Příští týden, v úterý 13. října pokračujeme druhým semifinále, kdo se chce přijít podívat, je vítán.

1. – 2.  Březňák Velké Březno – Heineken 28 bodů
1. – 2. Staropramen ležák Staropramen – Molson Coors  28 bodů
3. Královský ležák 12 Krušovice – Heineken 30 bodů
4.  Radegast Ryze hořká 12 Radegast – Asahi 31 bodů
5. Páter Černá Hora – Pivovary Lobkowicz 33 bodů
6. Lobkowicz ležák Pivovary Lobkowicz 36 bodů
7.  Pernštejn Premium Pernštejn –  Molson Coors 37 bodů
8. Herold sv. Ležák Pivovar Herold 40 bodů
9. Hubertus Premium Pivovar Kácov 43 bodů
10. Premium Pivovar Chotěboř 53 bodů

Napsat komentář