2/2020
Z karantény vyšel vítězně Herold
Publikováno v Čt. 28. května 2020 v rubrice NOVINKY

logo_ppe

První pokaranténní degustace – druhé letošní základní kolo – měla pochopitelně zvláštní atmosféru. Dlouho jsme se neviděli, a každý měl své malé téma k mudrování.

Nejprve ale technicky k termínům: Zájezd na Slovensko zrušen z epidemiologického důvodu, náhradní termín – počátek srpna. Třetí základní kolo: 09. 06. 2020. Čtvrté základní kolo 23. 06. 2020. Páté základní kolo 08. 07. 2020.

Předdegustační přípravou stolů se povedlo jakous/takous vyhovět předpisům o shlukování osob v restauračních zařízeních. Trocha rozjuchaného veselí, trocha cynických hlášek a … atmosféru uklidnila první várka sklenic. V degustaci byl tentokrát cítit rozdíl. Peloton se rozdělil na dvě skupiny. Pozadu zůstala skupina Rohozec, Vévoda, Excelent a Ostravar s více než 40 body. Pětibodový rozdíl na posledního z vedoucí skupiny, to není o galusku, ale o dost velký kopec. Pódium – Herold, Pardál a Primátor. O čtvrté, a tedy postupové místo si to rozdal Žatec s Lobkowiczem v rozpiji. Nejtěsněji a až dominantním hlasem Honzy Šuráně se dokulhal mezi postupující Lobkowicz. V Žatci smutek, bylo to o fous, třeba za rok.

1. Herold 31
2.-3. Primátor 33
2.-3. Pardál 33
4. Lobkowicz 34
5. Žatec 34
6. Zlatopramen 36
7.-8. Ostravar 41
7.-8. Excelent 41
9. Vévoda 43
10. Rohozec 45

Rozpij mezi Lobkoviczem a Žatcem 4:4, postupuje hlasem kapitána stolu Lobkowicz.  Vyvážený a vybalancovaný Herold vyhrál, Rohozec s acetonem ve vůni, zatuchlý, rozháraný se sladkou plnou chutí a nízkou hořkostí skončil beznadějně poslední.

Z podegustačních radostných výstřelků konce omezení stojí za zaznamenání přechod Jirky „Bejčka“ Stehlíčka do skupiny PRASE (pracující senior). Některé fotografie členů PPE s postupujícím časem bylo nutno přesunout do skupiny „nemožno veřejně publikovat“ a vznikla i nutnost pofoukat bolístky jiným členům PPE. Pivo má ale, jak víme, i léčivé účinky. Vzhůru tedy k dalším kolům pivních zážitků, pozitivních i negativních. Ostatně jako v životě.

Jaromír Piskoř

Napsat komentář