2/2022
Točte se pardálové
Publikováno v Pá. 08. dubna 2022 v rubrice NOVINKY

logo_ppeDruhé kolo 13. ročníku PPE přineslo několik očekávaných výsledků. Zcela nečekané naopak bylo především to, že se po dlouhé době sešla degustační komise kompletní a nebylo nutno povolávat žádné náhradníky. V plném složení jsme se naposledy sešli v říjnu loňského roku, tak doufejme, že se to stane pravidlem a nikoliv výjimkou.

Výsledky II. kola je tedy nutno brát jako reprezentativní. Takže reprezentativní je i poslední místo nevyzpytatelného Krákory s 50 body. O pět bodů lepší byl desátý Král Šumavy, těsně před nímž se umístil devátý Otavský zlatý ze stejné strakonické stáje, což také nepředstavuje nějaké vybočení z tradice.

Ve středu tabulky se s minimálními rozdíly umístili černohorský Páter, tandem kácovského Hubertuse a Nové Paky a Hlinský Rychtář. Prvním a očekávaným postupujícím do semifinále je favorizovaný mnohonásobný vítěz Zubr s nevalnými 37 body. Je následován jen o fous lepšími Ferdinandem a Ostravarem. Velkou slávou se nemůže pyšnit ani vítězný Pardál, protože jeho 34 bodů představuje průměr a v semifinále by to na postup zcela jistě nestačilo.

Takže točte se Pardálové, Ferdinandi, Ostravary i Zubři, aby podzimní kvalita byla podstatně vyšší a měli jste šanci na postup do předvánočního finále.

1. Pardál 34
2.-3. Ferdinand 35
2.-3. Ostravar 35
4. Zubr 37
5. Rychtář 38
6.-7. Hubertus 39
6.-7. Nová Paka 39
8. Páter Černá Hora 41
9. Otavský Zlatý 43
10. Král Šumavy 45
11. Krakonoš 50

Honza, PPE

   

Napsat komentář