2. semifinále 2013
Jsou známi všichni finalisté 4. ročníku soutěže První pivní extraligy
Publikováno v St. 09. října 2013 v rubrice NOVINKY

Pivo z Poličky nejvíce chutnalo degustátorům z První pivní extraligy. 7. října 2013 proběhlo v První Pivní Tramwayi druhé semifinále čtvrtého ročníku anonymní degustační soutěže První pivní extraligy (PPE) a jsou tedy známi všichni finalisté. Hlavním cílem PPE je každoročně otestovat podle předem daných, objektivních pravidel všechny české ležáky, dostupné v běžné obchodní síti. Degustace proběhla jako vždy veřejně a na korektnost jejího průběhu dohlíželi zástupci některých zúčastněných pivovarů.

V rámci druhého semifinále se degustovaly vzorky piv, které postoupily ze základních kol v průběhu roku: Záviš Polička, Krušovice 12, Březňák Světlý ležák, Louny Premium, Klášter Premium, Svijanský Rytíř, Dačický ležák, Otavský Zlatý, Chotěboř Premium, Březňák Vyškov. Z nich pět nejlepších postoupilo do finále.

Jako v každém z dosavadních ročníků se do finále dostal Svijanský Rytíř. Postoupil také loňský vítěz z Krušovic, který se ve finále utká s dalšími dvěma zástupci ze skupiny Heineken, Březňákem z Velkého Března a Starobrnem.
Jan Šuráň, vicepresident První pivní extraligy soudí: „Úroveň druhého semifinále byla horší, než jsme očekávali, ale piva, která postoupila, měla kvalitu vysokou. A o to větší je naše očekávání finále.“ Ladislav Jakl, president První pivní extraligy dodává: „Druhé semifinále bylo pro hodnotitele těžší než první, mnozí z nás i několikrát některé vzorky přehodnocovali. Některá piva napoprvé působila jinak, než když se trochu ohřála. Osobně jsem docela rád, že postupující tvoří mix velkých i malých pivovarů. Co se týče finále, neodvažuji se jeho výsledky vůbec hádat, čekám hodně vyrovnaný boj. Ale kdo vyhraje, ten si to určitě zaslouží, protože systém základních kol semifinále a finále vyžaduje po těch nejlepších udržovat si vysokou kvalitu po celý rok.

Výsledky druhého semifinále čtvrtého ročníku:
1. Záviš Polička
2. Březňák Velké Březno
3.-5. Svijanský Rytíř
3.-5. Otavský zlatý
3.-5. Krušovice 12
6. Dačický
7. Březňák Vyškov
8. Klášter
9. Louny
10. Chotěboř

Finálovou sestavu nejlepších českých ležáků po prvním a druhém semifinále tvoří piva:
Kozel Premium, Bakalář Premium, Starobrno Medium, Radegast Premium, Pernštejn Světlý ležák, Záviš Polička, Březňák Světlý ležák, Svijanský Rytíř, Otavský zlatý a Krušovice 12.