2 semifinále 2021
Finálová desítka je kompletní. Tipnete si vítěze?
Publikováno v Pá. 08. října 2021 v rubrice NOVINKY

logo_ppeTak máme za sebou druhé semifinále dvanáctého ročníku První pivní extraligy. Finálová desítka, z níž vzejde absolutní vítěz pro rok 2021, je tímto kompletní. A jak to vše probíhalo? To nám přiblíží následující fotoreportáž.

 

 

Osmičlenná porota se sešla řádně připravena, v plné sestavě i v dokonalé ústrojové kázni. Přítomna byla i nenápadně jako myška v koutě se chovající agentka Módní policie.

Nános vzorků proběhl díky skvělé souhře dua našich osvědčených pivonošek Zuzany a Markéty za 7.32 minuty. Osmdesát osm vzorků za takovou chvilku! Však také náš fotoreportér, ač použil čas, s nímž běžně něžně fotí křídla kolibříků, stihl z bleskově se pohybující Markéty zachytit jen závoj atomů její vůně, jak patrno hned u hlavy pana viceprezidenta Honzy Šuráně.

Takový výkon pivonošek nemohl nebýt neoceněn frenetickým potleskem přecházejícím v ovace.

Ochutnávání už trvalo poněkud déle, což jde zejména za některými bývalými vlasáči. Ale okamžik vyhodnocení nakonec stejně neodvratně přišel. A to vám bylo diveního!

Zvítězil Březňák se skupiny Heineken, u kterého porotci ocenili čistou esterovou vůni a také příjemně vyšší a déletrvající hořkost. A jako v prvním semifinále skončili na prvních dvou místech dva historičtí celkoví vítězové, i Březňák už jednou PPE vyhrál celkově (konkrétně v roce 2016). Inu, kvalita se nepozná podle jednoho náhodného úspěchu… Do finále Březňáka doprovodí Konrad z Vratislavic, třeboňský Regent, Postřižinský Francinův ležák z Nymburka a Ostravar (nevíte někdo, odkud by mohl být?). Ostatní semifinalisté se letos do finále nepodívají, včetně loňského celkového vítěze – Prazdroje. Poslední skončil jeden z historických vítězů Herold z Březnice, ale se 44 body a sladově fenolovým odérem na lepší umístění tentokrát pomýšlet nemohl.

Celkové výsledky druhého semifinále 12. ročníku PPE:

1. Březňák 29

2. Konrad 31

3. Regent, Postřižiny, Ostravar 33

6. Krušovice 36

7. Rychtář, Vévoda 37

9. Prazdroj 38

10. Svijany 40

11. Herold 44

A jak viděli toto semifinále slovutní páni porotci?

Milan Kabrna: Překvapila mě velmi nízká kvalita vzorků. Na toto nejsme v semifinálových kolech příliš zvyklí. Zpravidla je každé z obou semifinálových kol velmi vyrovnané a na špatné tituly nenarazíme. S vědomím tohoto faktu lze predikovat, že i ve finále se může objevit nepříliš povedený vzorek.“

Petr Hrkal: „Zaujal mě poměrně velký rozptyl v bodování jednotlivých vzorků a také finalisté ze 3. – 5. místa, myslím, že je to pro ně premiéra.“

Jiří Stehlíček: Druhé semifinále, myslím, nebylo tak vyrovnané jako první. Zaujal mne opět propad PU. Ale taky znovuobjevení se jak Konrada, tak i Březňáka, o kterých jsem si myslel, že na finále asi nedosáhnou. Jsem moc rád, že jsem se mýlil.“

Jaromír Piskoř: Vzorky byly už o poznání kvalitnější než v základním kole. Potěšil mě výsledkem Březňák, příště bych od Svijan vzal Máze. Je typičtější než Rytíř.“

V pondělí 11. října od 19 hodin proběhne v První Pivní Tramwayi velké finále, které je jako všechny degustace PPE veřejně přítomné. A jaké jsou vyhlídky finálové desítky? Těžko říci, protože každá degustace začíná od nuly, testuje se jiná šarže a žádné minulé zásluhy se nepočítají. Ale stejně si – než si vsadíte v nějaké renomované kanceláři velké peníze – finálovou sestavu projděme očima historických výsledků.

Březňák 5 finálových účastí (8, 9, 1., 3., 10.)

Zubr 6 finálových účastí (1., 9., 2., 1., 6., 5.)

Radegast 6 finálových účastí (3., 1., 1., 6., 3., 8.)

Konrad 5 finálových účastí (4., 2., 8., 7., 4.)

Zlatopramen 3 finálové účasti (7., 4., 6.)

Regent bez finálové účasti

Rebel bez finálové účasti

Postřižiny bez finálové účasti

Uherský Brod bez finálové účasti

Ostravar bez finálové účasti

Zapsal a fotil L.J.

L. J.

Napsat komentář