3/2015
Průměrné výsledky nasměrovaly do semifinále Heineken i malé pivovary
Publikováno v Čt. 26. března 2015 v rubrice NOVINKY

logo_ppeA je to tady, opět se bojovalo o postup mezi nejlepší české ležáky. Ne každému je však tato cesta otevřená a proklouznout do dvacítky nejlepších českých ležáků, znamená prokázat vysokou kvalitu. Ta se však pohříchu do třetího základního kola PPE nedostavila. Bodové hodnocení tohoto kola bylo nezvykle vysoké a kvalita piv nepřesvědčivá.

Na cestě do semifinále  PPE, tak postupně a možno říci, že i potupně havarovaly pivovary Vyškov, Nymburk a kupodivu i dosud vysoce standardní Náchodský Primátor. O fous níž, těsně před branami semifinále, potom skončili Třeboňský Regent a Lobkowiczové Jihlavský Ježek s Janáčkem Uherský Brod. Vady byly převážně shodné, zatuchlá sklepní vůně, staré kvasnice a oxidace. Prostě tato piva vypadala, jako by své nejlepší doby už měla dávno za sebou. Doba expirace na etiketách tomu však neodpovídala.

Nakonec se ukázalo, že kvalitativní výkyvy velkých, byly šancí pro malé a střední pivovary. Malé regionální pivovary Rychtář Hlinsko a Nová Paka se tedy podělily o postupové 3. a 4. místo a zcela jednoznačně se potom prosadila Litovel s nadnárodním Lounským Heinekenem.

Toto kolo bylo velmi vyrovnané, avšak kvalita nevalná. Prvnímu stačilo 34 bodů a poslednímu postupujícímu 36 bodů. S takovým výsledkem by však v minulých kolech skončili v propadlišti dějin.  Doufejme, že postupující v semifinále prokáží vyšší kvalitu. A těšíme se na IV. Základní kolo PPE, které bude za dva týdny.

Celkové výsledky 3. základního kola

1.-2. Litovel 34
1.-2. Louny 34
3.-4. Rychtář Hlinsko 36
3.-4. Nová Paka 36
5.-6. Staropramen 38
5.-6 Janáček 38
7.-8. Regent 40
7.-8. Ježek 40
9. Primátor 41
10. Postřižiny 44
11. Vyškov 45

Napsat komentář