4/2018
Zmlsaní porotci krutopřísně trestali
Publikováno v St. 09. května 2018 v rubrice NOVINKY

logo_ppeVe značně kombinované sestavě zasedli porotci První pivní extraligy ke 4.základnímu kolu soutěže o ležák roku 2018. Ze seance se totiž omluvili hned čtyři řádní členové PPE, což ovšem neznamená, že by tím úroveň večera nějak utrpěla, neboť povolané rezervy se své role zhostily více než důstojně.

Průběh samotné degustace ovšem porotu trochu zaskočil, nutno totiž konstatovat, že předložené vzorky tentokrát vykazovaly více vad než bývá obvyklé.. O různé nešvary, které se občas v českých ležácích vyskytují, nebyla nouze, od diacetylu přes různé sklepní vůně až k podezření, že si v jednom pivu vymáchal podsládek smradlavý fusekle.

A tak nebyla nouze o přísná hodnocení. Mnozí porotci navíc využili předchozí prodloužený filipojakubský víkend k návštěvě různých pivních festivalů doma i v zahraničí a tak se dostavili k degustaci s jazýčky řádně chlupatými  a s pohárky ještě plnými různých belgičanů, ipiček, stoutů a kdovíčeho ještě.

A podprůměrná úroveň předložených vzorků vedla zmlsané porotce k tomu, že ruče naslinili tužky a začali psát hanlivé poznámky, až od papíru jiskry létaly.

Výsledkem pak bylo, že k postupu ze čtvrtého místa stačilo hanebných 38 bodů, vítězné tři vzorky pak získaly o pouhý bod méně, tj. 37, což by jindy stačilo tak na sedmé nebo osmé místo. Zajímavostí ovšem je, že přes tristní výsledky postupují do semifinále hned tři vzorky ze čtyř tzv. nasazených, o čtvrtém postupujícím musel rozhodnout  rozpij.

5. základní kolo se bude konat opět v První Pivní Tramwayi dne 16.5.2018 a jako vždy bude veřejně přístupné.

Výsledky 4. kola

1. – 3. Chodovar Chodová Planá 37
1. – 3. Březňák Velké Březno 37
1. – 3. Pilsner Urquell 37
4. Staropramen (rozpij) 38
5. Starobrno (rozpij) 38
6. – 7. Hubertus Kácov 39
6. – 7. Vévoda Vysoký Chlumec 39
8. – 9. Otavský Zlatý Strakonice 44
8. – 9. Bernard Humpolec 44
10. Platan Protivín 47

 

Petr Hrkal, PPE

Napsat komentář