4/2014
Postup až po dramatickém a historicky prvním extraligovém čtyřrozpiji
Publikováno v Út. 27. května 2014 v rubrice NOVINKY

logo_ppeDne 6. května 2014 proběhlo v První pivní tramwayi na Spořilově již 4. kolo 5. ročníku První pivní extraligy, které se vyznačovalo mimořádnou vyrovnaností s minimálními bodovými odstupy. O jeho vyrovnanosti svědčí i fakt, že o čtvrtém postupujícím z tohoto kola musel rozhodnout historicky první čtyřrozpij (tedy situace, v níž čtyři hodnocená piva získala od porotců v celkovém součtu shodný počet bodů).

Odstup prvního Kláštera Premium od desátého benešovského Ferdinanda byl pouze 7 bodů (!), takže jediným hodnoceným vzorkem, který „odskočil“ byl jedenáctý Opat se 47 body, kde porotci konstatovali havárii nebo mimořádně špatnou várku. Postup si nakonec velmi těsně vybojoval první Klášter (32 b.) před druhými Louny (33 b.) a třetí Litovlí (34 b.). O čtvrtém postupujícím rozhodoval již zmíněný čtyřrozpij mezi Budvarem, Janáčkem, Ostravarem a Vévodou, kteří získali od porotců shodně po 35 bodech. Své kvality nakonec potvrdil Janáček, který se stal čtvrtým postupujícím, za nímž se podle výsledků rozpije umístil pátý vysokochlumecký Vévoda, šestý ostravský Ostravar a sedmý českobudějovický Budvar. Závěr pole zaujal osmý Tambor (36 b.), devátý Kozel, stříbrné pivo PPE z minulého ročníku (37 b.), desátý Ferdinand (38 b.) a jedenáctý s velkým odstupem broumovský Opat (47 b).

První dva postupující ležáky Klášter a Louny potvrdily své kvality z minulých let, kdy se zatím ve všech ročnících kvalifikovaly ze základního kola do semifinále a v jednom ročníku dokonce i do finále (Klášter 2010-8.místo a Louny 2012-9. místo). Dvojnásobný finalista Litovel, který byl v ročníku 2011 stříbrný a 2012 bronzový a který nepostoupil v loňském ročníku ani ze základního kola se nakonec letos opět kvalifikoval. Poprvé se naopak do semifinále probojoval Janáček a zanechal daleko za sebou mimo jiných favoritů i v loňském ročníku stříbrného Kozla.

Celkové výsledky 4. kola:

1. Klášter Premium              Pivovar Klášter, Hradiště n. Jiz.        32 b.

2. Louny Ležák světlý          Heineken                                           33 b.

3. Litovel Premium               Pivovar Litovel                                   34 b.

4. Janáček Premium           Pivovar Uherský Brod                       35 b.

5. Vévoda Světlý ležák        Pivovar Vysoký Chlumec                 35 b.

6. Ostravar Světlý ležák      Pivovar Ostravar                                35 b.

7. Budvar Světlý ležák         Budějovický Budvar                          35 b.

8. Tambor Světlý ležák        Pivovar Tambor, Dvůr Králové n.L.  36 b.

9. Kozel Premium                SABMiller                                           37 b.

10. Ferdinand Ležák světlý    Pivovar Ferdinand, Benešov             38 b.

11. Opat Světlý ležák            Pivovar Opat, Broumov                    47 b.

Napsat komentář