5/2019
Gambáč exceloval, Zubr ukázal sílu, Konrád propadl
Publikováno v Út. 23. dubna 2019 v rubrice NOVINKY

logo_ppeVe středu 17. 4. 2019 završila První Pivní Extraligu základní kola desátého ročníku. Takže už máme jasno, která piva postoupila do semifinálových kol. Ta se budou konat v září a pivovary v nich budou prokazovat stabilitu kvality, což na konci léta může být pro některé pivovary dost tvrdý oříšek.

V pátém kole doslova exceloval Gambrinus Excelent. Porazil všechna další piva rozdílem třídy a s 29 body se jako jediný dostal pod třicet bodů, jež značí vysokou kvalitu. O čtyři body výše se na druhém až třetím místě umístily pivovary Zubr a Chotěboř se solidním ziskem 33 bodů. Zubr ukázal stabilitu, Chotěboř možnosti. Posledním postupujícím se stal ležák, jemuž vděčíme za První Pivní Extraligu, Lobkowicz s průměrnými 35 body. Uvidíme, jak si tato piva povedou po prázdninách.

Další pivovary se seřadily s jednobodovým odstupem. Prvním nepostupujícím nešťastníkem se, o jeden bod, stal dvojnásobný vítěz PPE a stabilní účastník finálových kol, ležák Radegast. Inu není každý den posvícení. Za ním, seřazeny s bodovým rozestupem, následovaly pivovary Primátor a Strakonický Král Šumavy. Na záda jim dýchala Kutná Hora a té zase Otavský Zlatý.

Stejný odstup jako na špičce, byl i na konci pelotonu. S odstupem pěti bodů dýchavičně doběhl do cíle tentokrát mimořádně špatný Konrád. Řady degustérů tentokrát doplnili náš věčný náhradník Radek Pekárek a proslulý lucemburský domovařič Robert Branda.

1. Gambrinus Excelent 29
2. – 3. Zubr 33
  Chotěboř 33
4. Lobkowicz 35
5. Radegast 36
6. – 7. Primátor 37
  Král Šumavy 37
8. Kutná Hora 38
9. Otavský 39
10. Konrád 44

Jan Šuráň

Napsat komentář