Bernardovu hozenou rukavici, kterou odmítl Prazdroj, zvedla První pivní extraliga
Publikováno v Po. 28. června 2010 v rubrice VLOŽENÉ SOUTĚŽE

Praha Michle 28. června 2010 – Výzva majitele humpoleckého pivovaru Bernard k souboji mezi plzeňským Radegast Birellem a jeho nealkoholickým pivem „Bernard s čistou hlavou“ hodně rozbouřila pěnu na půllitrech pivních odborníků (v ČR všech pivařů). První pivní extraliga proto zařadila na přání pivní veřejnosti mimořádnou degustaci nelko piv do svého pravidelného seriálu hodnocení dvanáctek.

Pivní extraliga v akci
Pivní extraliga v akci

Degustovat nealkoholická piva je těžká šichta. I jeden z degustátorů, kterému pravidelně při degustaci dvanáctek docházejí vzorky, a žádá další, měl nealkoholických piv dost. Měli jsme trochu obavy, že bude v hodnocení veliký rozptyl. Ale nakonec se kvalita prosadila. Když nealko pivo nepatrně zteplá, razantněji se projeví jeho senzorické vlastnosti.

Tak které je lepší?
Tak které je lepší?

Všichni degustátoři konstatovali, že úroveň nealkoholických piv šla za posledních deset let v České republice neuvěřitelně nahoru. O tom svědčí i předposlední místo Clausthaleru, který dříve býval jediným pitelným nealkopivem. Nakonec i ten nealko Ferdinad z Benešova, i když skončil poslední, může zachránit leckterého žíznivce, který se chystá za volant nebo řídítka.

Vzorky se nedopily
Vzorky se nedopily

Vítězství nealkoholického piva Bernard s čistou hlavou bylo drtivé, to pivo je prostě nad ostatními. V tom se všech osm degustátorů v anonymní degustaci shodlo. Překvapily Staropramen a také FRÍÍ z Krušovic, dobře vychlazená také uspokojí chuťové pohárky.

Výsledné pořadí
Výsledné pořadí

Co říci k Radegast Birrelu? Je to horší průměr, a čtení o tom jak v Australian International Beer Awards získal Radegast Birell stříbrné ocenění v kategorii nealkoholických piv vzbuzuje otázku, s čím to proboha u těch klokanů srovnávali…

Výsledky

Napsat komentář