Česká republika postoupí ze skupiny „ A“ na EURO 2012, říkají znalci piva
Publikováno v Čt. 31. května 2012 v rubrice VLOŽENÉ SOUTĚŽE

Praha Michle 30.května 2012 – Dávno před rozhodujícími zápasy o postup ze základní skupiny A mistrovství Evropy, které proběhnou 16.června, mají degustátoři První pivní extraligy jasno o postupujících z naší skupiny. Z každé země vybrali jednu značku piva a vzájemně je porovnali v anonymních degustacích podle rozpisu zápasů skupiny.

Degustátorů bylo osm, proto jsou výsledky lehce nefotbalové, na EURU 2012 bude padat určitě méně branek, nicméně skupina může dopadnout podle výsledků ochutnávky. Sázkové kanceláře nejvíce favorizují jako vítěze skupiny Rusko, má kurz 2,65:1. To také v pivním souboji zvítězilo.

Piva která zastupovala národní fotbalové týmy v jednotlivých zápasech byla vybrána podle následujícího klíče: Bractvo Piwne z Polska vybralo světlý ležák Perla Pils, Českou republiku zastupoval ZUBR Premium je vítěz První pivní extraligy 2011, Baltika Golden Lager je nejprodávanější ležák v Rusku a Mythos Hellenic Lager je nejznámější řecké pivo. Všechny čtyři značky jsou světlé ležáky.

Výsledky jsou zde:

Polsko – Řecko  3:5
Rusko – ČR         2:6
Polsko – Rusko  2:6
Řecko – ČR         4:4
Polsko – ČR        4:4
Řecko – Rusko   3:5

Konečná tabulka

  1. Rusko, pivo Baltika Golden Lager    2 0 1    6 bodů
  2. ČR, pivo ZUBR Premium                      1 2 0    5 bodů
  3. Řecko, pivo Mythos Hellenic Lager         1 1 1     4 body
  4. Polsko, pivo Perla Pils                                  0 1 2     1 bod