Česko-Slovenské superfinále 2011
Slovenské pivo zvítězilo nad českým!
Publikováno v Po. 28. května 2012 v rubrice NOVINKY, ZAHRANIČNÍ MISE

Rožňava 26. května 2012 Souboj o nejlepší světlý ležák v Čechách a na Slovensku dopadl pro česká piva špatně. Po hokejové porážce teď dominovaly i slovenské světlé ležáky nad českými. Vítězem se stal slovenský Sitňan svetlý ležiak z pivovaru Vyhne.

O první místo musel svést dodatečný souboj s českým vítězem První pivní extraligy za rok 2011 Zubrem Premium z pivovaru v Přerově, protože v normální degustaci získala obě piva stejný počet bodů a dělila se o první a druhé místo. O jediný bod třetí skončil Zlatý Bažant z pivovaru Hurbanovo, patřící do pivovarnické skupiny Heineken Slovensko a.s.

Piva hodnotili také dva slovenští degustátoři, čestný člen První pivní extraligy Ladislav Kovács a Peter Bognár, zkušený degustátor z 1. Košické domovaričské divízie. Technickým vedoucím Česko – Slovenského finále 2012 byl pan Jiří Stehlíček. Vedoucím degustačního stolu s právem expertního hlasu byl jmenován Ladislav Kovács.

Ve velkém Česko – Slovenském finále se utkaly světlé ležáky prvotřídní  kvality a degustátoři měli při porovnávání senzorických vlastností těžkou práci. Přesto se značky trvale obsazující přední příčky v degustačních soutěžích opět prosadily a obsadily první tři místa.

Česko – Slovenské finále První pivní extraligy 2012, pořadí:
1) Sitňan LEŽIAK SVETLÝ, 30 bodů (rozpij 5:3), pivovar Vyhne, Pivovar Steiger  a.s.
2) ZUBR Premium, 30 bodů (rozpij 3:5), pivovar Přerov, Pivovar Zubr a.s.
3) Zlatý Bažant 31 bodů, pivovar Hurbanovo, Heineken Slovensko a.s.
4) Primátor Premium, 33 bodů,
5) Staiger Gold, 35 bodů,
6) Litovel Premium, 36 bodů,
7) Martiner. 37 bodů,
8) Svijanský Rytíř 45 bodů.

František Trantina PPE

Napsat komentář