Česko – Slovenské superfinále ve stínu COVIDu
Publikováno v Po. 01. února 2021 v rubrice NOVINKY

logo_ppeŽijeme v těžké době. Země se propadla do covidové temnoty, kdy zakázali hrát, zakázali zpívat, zavřeli bary, zavřeli hospody, zavřeli nás. Proč? „Protože můžou“ jak říká náš PPE prezident. Ale život jde neúprosně dál a povinnost je povinnost.

Takže za přísných bezpečnostních a hygienicko-epidemiologických podmínek se takřka poloilegálně sešla PPE, aby uzavřela nešťastný covidový rok 2020 Česko – Slovenským Superfinále. Tentokrát z pochopitelných důvodů bohužel bez účasti slovenských přidružených členů, neboť hranice je bez negativního PCR testu stále neprostupná. Kupodivu největší překážku nepředstavovala ani tak dodávka piv ze Slovenska, jako spíše zajištění vzorků českých, femme-fontaine-sexy.com z nichž některé (Konrád, Zubr) doputovaly na místo určení velmi dobrodružným způsobem.

Nicméně nakonec se podařilo vše připravit a finále mohlo začít. Degustovalo se opět ve dvou skupinách po čtyřech, aby bylo možno dodržet dvoumetrové rozestupy mezi degustátory a byl omezen počet lidí v místnosti. Jediné co jsme fakt nedodrželi, byla degustace v rouškách, ač se o to někteří členové pokoušeli. Je tedy experimentálně prokázáno, že pivo přes respirátor FFP2 neprojde.

Celková úroveň byla, jak se na superfinále sluší, velmi vysoká a zejména první tři vzorky v cíli prokázaly supervysokou kvalitu. Ale pěkně popořadě. Na desátém místě se umístil se 42 body kdysi populární, dnes nepříjemně sladký Topvar, jehož těsně předskočila dvojice Zlatých Bažantů, z nich mírně lepší byl nostalgický 8. Zlatý Bažant 73. Bohužel oba dva silně sirupové a trpce hořké. Potom se na 5. – 7. místě seřadila svatá trojice Pilsner Urquell, Staropramen a Corgoň, jejichž 34 bodů by jim před dvěma lety stačilo na stupně vítězů. O třetí a čtvrté místo se podělily standardně kvalitní Poutník s Urpinerem, který tím opět prokázal pověst nejlepšího slovenského ležáku a na třetí místo ho nakonec posunul hlas kapitána stolu. Druhý, s výrazným rozdílem tří bodů, se umístil vysoce pitelný, jemně hořký Konrád a svou sílu a dominanci v českých degustačních soutěžích potvrdil silák ZUBR. Podařilo se tak opět snížit vedení slovenských piva na 5 : 6, takže před českými sládky letos stojí výzva v podobě vyrovnání skóre. Dej Bůh štěstí!

Výsledky:

1. Zubr 26
2. Konrád 27
3. Urpiner 30
4. Poutník 30
5. – 7.  Corgoň 34
  Pilsner Urquell 34
  Staropramen 34
8. Zlatý Bažant 73 38
9. Zlatý Bažant 40
10. Topvar 42

 

J.Š.

Napsat komentář