Druhé semifinále 6. ročníku PPE
Velkomoravská říše útočí!
Publikováno v Pá. 23. října 2015 v rubrice NOVINKY

logo_ppe

Tedy alespoň to tak po druhém semifinále První pivní Extraligy vypadalo. Morava byla zastoupena třemi vzorky piv a ty obsadily prvá tři místa! Ale popořádku. Do druhého semifinále postoupilo z pěti základních kol v abecedním pořadí těchto deset piv: Bakalář, Braník, Březňák, Kozel, Lobkowicz, Louny, Poutník, Radegast, Starobrno a Zubr.

Již z předcházejících základních kol nám bylo jasné, že to bude bitva velmi vyrovnaná a taky, že jo! To, že poslední pivo s 38 body dělilo od vítěze jen devět bodů, není zas tak zajímavé, jako fakt, že mezi třetím a osmým byl rozdíl pouhých dvou bodů! Nu a tak se stalo i to, že došlo k rozpiji, neb na čtvrtém až šestém místě byl stejný bodový součet a do finále může postoupit jen prvních pět.Tentokrát početné obecenstvo, neb všechna základní kola, obě semifinále i finále jsou veřejnosti přístupná, se již radovalo, žedegustace končí, no nekončila a oni trpělivě vysledovali ještě i trojrozpij, kdy se body udělovaly od jedné do tří, přičemž platí, čím méně bodů, tím lépe.

A tak se stalo, že Braník i Louny se do finále dostaly a černý Petr zůstal Bakaláři.

Celkové výsledky:

1. místo Zubr 29 bodů

2. místo Starobrno 30 bodů

3. místo Radegast 31 bodů

4. místo Braník 32 bodů v trojrozpiji 13 bodů

5. místo Louny 32 bodů v trojrozpiji 16 bodů

6. místo Bakalář 32 bodů v trojrozpiji 19 bodů

7 – 8. místo Kozel 33 bodů

7. – 8. místo Lobkowicz 33 bodů

9. místo Březňák 35 bodů

10. místo Poutník 38 bodů

Tímto se nám hezky vyrýsovala desítka piv pro již VI. finále První Pivní Extraligy, které proběhne v První Pivní Tramwayi již 18. 11. 2015. Z prvního semifinále. Svijany, Krušovice, Rychtář, Zlatopramen a Konrad. K nim tedy přibudou z tohoto semifinále ještě Zubr, Starobrno, Radegast, Braník a Louny.

A že to bude finále zajímavé to je jasné již z toho, že se naskýtá několik otázek. Dovrší Radegast hattrick v podobě třetího vítězství v řadě ? Nebo zopakuje vítězství z roku 2011 Zubr, či konečně, při své nyní již šesté (!!!) finálové účasti, se prosadí Svijany?

Je také jistě zajímavé, že obou semifinále se zúčastnilo jen pět vzorků z malých pivovarů, přičemž do finále postoupil pouze jeden – Konrad – a to ještě po rozpiji.

Na závěr ještě postřeh našeho nákupčího Hadžiho: Ze dvaceti vzorků jich bylo 16 nakoupeno v velkých obchodech, pouze 3 – Poutník, Kumburák a Rebel – v pivotékách a Zubr musel být dovezen od svého komína. V pivotékách postupně mizí zástupci moravských pivovarů např. Uherský Brod, Holba a nově právě Zubr. Prodávající to zdůvodňují argumentem, že prý o ně není zájem. Nejspíš to spolu souvisí. A má to i logiku. Doby, kdy jste v samoobsluze koupili jen Plzeň, Gambrinus či Staropramen je, díky bohu, už nenávratně pryč a řetězce se skoro předhánějí, kdo kolik nabídne druhů piv, a tak chodit do pivotéky pro průmyslový ležák je blbost, tam se nyní chodí hlavně pro speciály.

JBS.

 

Napsat komentář