Jakl: Nezabýváme se žádnými předsudky, pivo musí vonět!
Publikováno v Po. 01. června 2015 v rubrice Z TISKU A MÉDIÍ

Ladislav JaklČesko-slovenské pivní superfinále pořádal spolek znalců První pivní extraliga již pátým rokem. O výsledky a průběh letošní soutěže se zajímala i slovenská televize JOJ.

1.červen 2015 – 14:02
„V naší soutěži sledujeme výhradně senzorické vlastnosti a nezabýváme se předsudky. Pivo má vonět, pak se piva napijete,  protože pivo na rozdíl od vinařské degustace  polknout musíte,“ říká Ladislav Jakl, prezident První pivní extraligy.

Slovenský pivní trh je maličký, produkuje ani ne deset původních ležáků, zatímco ten český přes padesát. Ale kvalita slovenských ležáků je s těmi nejlepšími českými zcela srovnatelná.  Potvrdila to i anonymní degustace spolku pivních znalců První pivní extraliga v pražské restauraci První Pivní Tramway.

Během roku degustátoři vybírají nejlepší česká piva a potom v česko-slovenském superfinále si to rozdají čtyři nejlepší česká a čtyři nejlepší slovenská piva.

Nakonec zvítězil slovenský ležák Urpiner. Slovensko si odváží dva cenné kovy a na rozdíl od sportovců, kteří se těší na odpočinek, porota prý ráda formu udržuje celoročně, říká k výsledku reportér TV JOJ.

„Letos to zase bylo v režii slovenských ležáků a to je tak správně, že se střídáme,“ dodává člen poroty Petr Markvart.

Všechna piva byla degustována v přesně stejné teplotě, ze stejných sklenic a v přísné anonymitě. Korektnost tak byla zaručena. Tvrzení o srovnatelnosti kvality slovenských piv tak má navzdory předsudkům své jasné oprávnění.

Zdroj

Napsat komentář