Jakl uvařil gaypivo: BuQičák se může pít teplý
Publikováno v Čt. 11. srpna 2011 v rubrice Z TISKU A MÉDIÍ

Prezidentův tajemník Ladislav Jakl vymyslel se svými přáteli kolem skupiny pivních degustátorů pivo pro homosexuály.

Jakla, který je mimo jiné také znalcem a velkým fandou zajímavých piv, inspiroval mediální humbuk kolem sobotního pochodu gayů k nevšednímu činu.

S kolegy degustátory ze skupiny ´První pivní extraliga´ uvařil  pivo určené pro čtyřprocentní menšinu. Jmenuje se BuQičák, má jen 4 procenta alkoholu, narůžovělou barvu a nasládlou chuť. Pít se může prý i teplé.

Recepturu pro jedenáctistupňový BuQičák (Queerbeer) sestavil a pivo uvařil známý pivní odborník Petr Buriánek.

Po pivu se v několika pivních barech jen zaprášilo a na dozrání čeká v těchto dnech už druhá várka, zjistila redakce Prvnizpravy.cz z webu Pivni.info.

Nové pivo spatřilo světlo světa už v květnu, pokřtěno bylo 17. května na Mezinárodní den proti homofobii v restauraci Aliance P.I.V. v Praze na Spořilově.

„BuQičák má čtyřprocentní obsah alkoholu, styl piva Witbier, EPM 10,9 %. Složení: ječný slad, pšeničný slad, chmel: Sládek, ibišek, pomerančová kůra, koriandr, bukvice lékařská a svrchní kvasnice SafAle US-05,“ upřesňuje František Trantiny z První pivní extraligy.

„Nejdříve jsem si myslel, že si pánové dělají srandičky, ale vězte, že Mezinárodní den proti homofobii opravdu existuje. Nechápu, že se někdo musí zviditelňovat svou sexuální orientací, ať již pořádáním různých pochodů či organizováním tohoto dne. V dnešní zrůdné multikulturní evropské společnosti jsou však takové počiny oslavované a to i na nejvyšších místech EU,“ komentuje světovou premiéru server Pivni.info a ptá se, jaké další pivo pánové vymyslí příště:

„Řvoucích menšin je u nás přehršel. Co takhle černé výčepní pod značkou Cikánský Baron? (i když tmavého Barona již vaří ve Vysokém Chlumci ). Nebo domácí nealko pivo Alláh je v Ječný…“

Zdroj

Napsat komentář