Jsou známi všichni semifinalisté již 4. ročníku soutěže První pivní extraligy
Publikováno v Čt. 11. července 2013 v rubrice Z TISKU A MÉDIÍ

Během uplynulých čtyř měsíců proběhla všechna degustační kola základní části soutěže První pivní extraligy, a je tedy známo všech 20 semifinalistů. Ti se utkají ve dvou semifinálových kolech, která jsou plánována na 25. září a 7. října 2013.

Jsou známi všichni semifinalisté již 4. ročníku soutěže První pivní extraligy.
Foto: prvnipivniextraliga.cz

Degustovaly se české světlé ležáky, které jsou dostupné v běžné obchodní síti a postupujícími jsou následující: Bakalář (Pivovar Bakalář Rakovník), Záviš (Měšťanský pivovar v Poličce), Březňák (Vel. Březno, Heineken), Louny (Louny, Heineken), Krušovice (Krušovice, Heineken), Klášter (Klášter n. Jizerou), Prazdroj (Plzeň, SABMiller), Černá Hora (Pivovar ČH, Pivovary Lobkowicz), Ostravar (Ostravar Staropramen/Molson), Chotěboř (Pivovar Chotěboř), Francinův ležák (Pivovar Nymburk), Březňák (Pivovar Vyškov), Rytíř (Pivovar Svijany), Starobrno (Pivovar Starobrno, Heineken), Radegast (Pivovar Radegast, SABMiller), Holba (Pivovar Hanušovice), Dačický (Vel. Březno, Heineken), Kozel (Pivovar Velké Popovice, SABMiller), Otavský zlatý (Měšťanský pivovar Strakonice), Pernštejn (Pivovar Pernštejn Pardubice).

Z letošních základních kol nepostoupil např. předloňský vítěz Zubr z Přerova, nebo loňští finalisté Zlatopramen, Konrad, Litovel, Lobkowicz, Rychtář a Ježek. Poprvé se do dalších bojů kvalifikoval např. Záviš, Dačický, Ostravar nebo Pernštejn, ale i světoznámý plzeňský Prazdroj.

V základní části soutěže naprosto propadly oba českokrumlovští zástupci Eggenberg, Petr Vok a trutnovský Krakonoš. Nelichotivého výsledku dosáhly i jihlavský Ježek, Olivětínský opat a humpolecký Bernard s budějovickým Samsonem.

O První pivní extralize

První pivní extraliga jako občanské sdružení funguje již od roku 2010 a zabývá se odbornými degustacemi a propagací kvality a rozmanitosti na českém pivním trhu. Sdružení pořádá v průběhu roku 5 základních degustačních kol, dvě semifinálové a jedno finálové kolo.

Zdroj