Král Prahy 2018
Nejlepší ležák dělají v Bubenči
Publikováno v Po. 14. ledna 2019 v rubrice NOVINKY, VIDEO

logo_ppe

Zpráva o Finále 2. ročníku Krále Prahy PPE

Loni poprvé jsme svůj degustační kalendář obohatili o sice logisticky poněkud složitý, zato ale velmi zajímavý projekt: soutěž o nejlepší čepovaný ležák z pražských mikropivovarů.

Po loňském premiérovém ročníku Krále Prahy, degustační soutěže pražských minipivovarů, se nám letos soutěž rozrostla na 30 vzorků. Oproti loňskému ročníku se tak letos zúčastnilo o osm pivovarů více (a to jich několik bylo v roce 2018 uzavřeno a další neměly v době shánění vzorků ležák k dispozici nebo ho prostě nebyly schopny vydat).

Třicet soutěžících vzorků jsme rozdělili do tří základních kol, která proběhla v jeden den v prosinci. První tři vzorky z každého kola postoupily do finále. Byly to: Pivovar Šedivák, Jihoměstský pivovar, Pivovar Kolčavka, Pivovar U Supa, Pivovar Hostivar, Vinohradský Pivovar, Pivovar Bubeneč, Dva Kohouti a Pivovar Loď. Do finále tak postoupili i tři loňští finalisté, včetně vítěze  – Pivovaru U Supa – a dále Pivovar Loď a Vinohradský pivovar).

Tentokrát byla kvalita prakticky všech vzorků velmi vysoká, shodli jsme se, že šlo o jednu z nejlepších degustací, kterou jsme jako První Pivní Extraliga kdy realizovali. Na třetím místě se umístil Pivovar Kolčavka se svojí světlou 12° od slečny sládkové Petry Šárkové. Pivovar Kolčavka, stejně jako druhý v pořadí, Vinohradský pivovar, funguje již od podzimu 2014, ten je ale znatelně větší, velikost várky je zde 25 hl oproti 500 l pivovaru Kolčavka. Oba, již vcelku zavedené podniky ale nechal za sebou teprve 4 měsíce vařící Pivovar Bubeneč. Gratulujeme!

Jsme rádi, že se degustace zúčastnilo i několik zástupců soutěžících pivovarů, kteří se tam mohli přesvědčit o korektním průběhu degustace a někteří z nich i přímo na místě převzít ocenění.

pb

Výsledky finále 2. ročníku Krále Prahy PPE

1. Pivovar Bubeneč  Bubenečská 11° 26
2. Vinohradský pivovar  Vinohradský ležák  28
3. Pivovar Kolčavka Libeňská 12;  29
4. Hostivar  Světlá 11° 32
5. Jihoměstský pivovar Jihoměstský ležák 12° 33
6. Pivovar U Supa Světlý ležák 34
7. Pivovar Šedivák Světlá 12° 35
8. Pivovar 2Kohouti Světlá 11° 37
9. Pivovar Loď  Republika 45

 

Napsat komentář