Nový projekt PPE:
Jak jsme volili krále Prahy
Publikováno v Po. 26. února 2018 v rubrice NOVINKY

logo_ppeByla to vskutku velkolepá a odvážná myšlenka, kterou ještě nikdo nikdy nezorganizoval: zmapovat nabídku pražských minipivovarů v segmentu ležáků plzeňského typu a z nich vybrat ten nejlepší, vybrat Krále Prahy. Jak ale zajistit všem rovné podmínky? To byl první oříšek, který bylo třeba rozlousknout, neboť bylo nutné, aby předložené vzorky měly zajištěné srovnatelné podmínky transportu z rodného pivovaru až na degustátorův stůl.

Nakonec jsme došli k tomuto řešení: každý člen PPE dostal přiděleno několik pivovarů dle místa svého bydliště, které měl za úkolem obejít den před samotnou degustací a nechat stočit příslušný vzorek do přinesené čisté nepoužité PET láhve, pevně uzavřít a co nejrychleji dopravit do chlaďáku v Tramwayi.

To se ovšem nesetkalo ve všech pivovarech s pochopením. Některé tvrdošíjně trvaly na tom, že mohou prodat pouze pivo ve vlastních lahvích, jiné odmítly natočit do přinesených petek nejčastěji s výmluvou že jim to zakázal hygienik…

V jednom pivovaru řekli, že to mohou natočit pouze do půllitru, ale že si to pak mohu přelít do petky. Ještě mi na to půjčili trychtýř! Výsledek byl tristní, stáčel jsem to dvacet minut, a když jsem to pak ochutnal, bylo pivo naprosto vyčpělé, bez řízu, nepoužitelný kus. Po kratší diskusi jsme se rozhodli tyto pivovary ze soutěže vyřadit.

Nechce se nám konkrétně jmenovat, ale pokud si to někdo dotčený přečte, už bude vědět a třeba se zamyslí.

Pro finálové kolo jsme se rozhodli zkusit ještě náročnější způsob odběru vzorků:

Příslušné finálové pivovary všechny jsme předem obvolali, vysvětlili jim, o co jde, a požádali je, aby nám příslušný vzorek umožnili odebrat přímo z ležáckého tanku. Ani tady jsme však nebyli ušetřeni komplikací.

Přesto, že oslovené pivovary reagovaly vstřícně a vše přislíbily, na místě samém pak nastaly nečekané problémy. Někde nebyly klíče od sklepa, protože sládek s nima někam odjel, jinde zas sice ochotná obsluha, leč po dvaceti minutách se vrátila ze sklepa s poloprázdnou lahví, že to rychleji nejde, protože to strašně pění..

Nakonec se přece jen kýžené vzorky podařilo zajistit a o tom, jak samotná soutěž proběhla, si můžete přečíst ZDE

Máme-li hodnotit průběh akce Král Prahy, pak jsme přesvědčení, že jsme v daných možnostech udělali pro regulérnost soutěže maximum. Určitě ale přivítáme každou podnětnou připomínku, neboť jsme se rozhodli ve stejném podniku pokračovat minimálně ještě jednou.

Hadži

Výsledková listina finálové degustační soutěže o Krále Prahy pro rok 2017

1. Světlý ležák Sup Staroměstský pivovar U Supa 30b
2. Světlý Victor Pivovar Victor                                            34b
3. Ctirad 12 Libocký pivovar                                        36b
3. Benedikt sv.12 Břevnovský pivovar sv. Vojtěcha           36b
5. Světlý Ležák 12 Pivovar u Bulovky                                        38b
5. Česká Moucha Moucha Brewery                                          38b
7. Bašta sv. ležák Sousedský pivovar Bašta                      39b
8. 12 Republika  Loď Pivovar                                            41b
9. Vinohradská 12 Vinohradský pivovar                                        42b
10. Lochkovská 11 Restaurant s pivovarem Na Lockově           48b

 Základních kol se dále zúčastnili:

Pivovar Marina Holešovice, Pivovar Národní, Pivovar Boršov, Pivovar Kunratice, Minipivovar Beznoska, Pivovar Suchdolský Jeník, Pivovar U Dvou koček, Počernický pivovar, Pivovarský dům, Jihoměstský pivovar, Pivovar Šedivák,  Pivovar Uhříněves.

Napsat komentář