Slovenské finále 2010
PPE hodnotila Slovenské ležáky
Publikováno v St. 09. února 2011 v rubrice NOVINKY, ZAHRANIČNÍ MISE

Po celý loňský rok 2010 hodnotili degustátoři z PPE české ležáky. V 5ti kolech se utkalo 55 ležáků, které odpovídají kritériím pro nasazení. Ve velkém finále nakonec zvítězila dvanáctka Skalák z pivovaru Rohozec. V pátek 28. listopadu PPE zavítala na Slovensko, aby v anonymní degustaci vyhlásila nejlepší slovenský ležák v historicky 1. slovenském finále!

Hostitelem a pořadatelem první zahraniční degustace, se stal Pivovar Kaltenecker – Rozňava a jeho majitel pan Ladislav „Laco“ Kovács, který jako zástupce Slovenska rovněž usedl v porotě.

Také při této slovenské degustaci byla vybírána pouze taková piva, která odpovídají kritériím pro nasazení. Celkem bylo do finále nominováno 10 slovenských ležáků.

První místo obsadilo pivo Sitňan z pivovaru Steiger. O druhém a třetím místu rozhodl „rozpij“, neboť oba dva vzorky měly stejný počet bodů. Druhé místo pak obsadil Stein opět z pivovaru Steiger  a třetí byl ležák Popper z pivovaru Bytča.

PPE vítězům gratuluje a těší se na 2. ročník slovenského finále, který bude i nadále hostit pivovar Kaltenecker – Rožňava.

Kompletní výsledky slovenského finále:
1.     Sitňan 12% – světlý ležák
2.     Stein 12% – světlý ležák
3.     Popper premium 12% – světlý ležák
4.      Corgoň 12% – světlý ležák
5. –  6.  Šariš 12% – světlý ležák
5. –  6.  Martiner 12% – světlý ležák
7. –  8.  Steiger 12% – světlý ležák
7. –  8.   Urpiner 12% – světlý ležák
9. – 10. Zlatý Bažant 12% – světlý ležák
9. – 10. Topvar premium 12% – světlý ležák

Napsat komentář