První pivní extraliga – došlo i na radlery
Publikováno v Čt. 21. června 2012 v rubrice VLOŽENÉ SOUTĚŽE

Mohutné radlerové tsunami, které se vzedmulo v České republice zasáhlo i První pivní extraligu. Odborně degustovat kategorii piva o které mělo před dvěma roky  povědomí jen málo lidí, a navíc si o ní mysleli že je to jakási úchylka Němců, kteří si do piva nalévají limonádu, bylo velmi zajímavé.

Už výběr vzorků rozpoutal dlouhou diskusi mezi členy PPE.  Nakonec zvítězilo kritérium klasický radler pivo/limonáda a dostupnost na trhu. Degustací beer mixů už proběhlo mnoho, ale První pivní extraliga porovnala klasické radlery vzorkem zákazníků pro které je určen. Mladé dámy zaujaly místa degustátorů a velmi zodpovědně a pečlivě porovnávaly chutě, vůně, barvu a celkový osvěžující dojem osmi anonymních vzorků.

Výsledek jejich degustace je mnohem důležitější než hodnocení členů PPE, které proběhlo před dámskou degustací. Výsledky byly odlišné a dámám prostě chutná něco jiného než pánům.

Při návštěvě Slovenska ochutnávali členové PPE nesoutěžně slovenské radlery. Bažant Radler Citron, vítěz degustační soutěže Zlatá pivní pečeť 2012 v kategorii ochucených piv, měl vše co lze od dobrého radleru očekávat. Chutnal degustátorům PPE mnohem více než sladší  SMÄDNÝ MNÍCH RADLER.

Ale v soutěži byly jen radlery běžně dostupné v maloobchodní síti České republiky, zde PPE dodržovala zákaznické hledisko. Porovnat slovenský radler z pivovaru Hurbanovo v české konkurenci by bylo zajímavé, zvláště když český zástupce pivovarnické skupiny Heineken nedopadl nejlépe.

František Trantina, PPE

Pet Hadži Hrkal, člen PPE

Napsat komentář