První pivní extraliga má vítěze. Jak dopadl váš favorit v soutěži o nejlepší český ležák
Publikováno v Po. 19. dubna 2021 v rubrice Z TISKU A MÉDIÍ

Uspořádat 11. ročník soutěže První Pivní Extraligy (PPE) o nejlepší český ležák nebylo letos vůbec jednoduché. O komplikace se nepostaral nikdo jiný než všudypřítomný covid-19, který hatí plány všem, milovníky piva nevyjímaje. Ale nakonec se zadařilo a PPE zná svého letošního vítěze. Které pivo nakonec vyhrálo?

Doba koronavirová si žádá koronavirové činy

Jak obtížný letošní jedenáctý ročník nejen na organizaci soutěže byl, vtipně shrnuje člen PPE a nákupčí degustačních vzorků Petr Hrkal: „Zoufalá doba si žádá zoufalé činy, a tak jsme uváleli z prdu kuličku a ze země covidem spálené vydupali finále 11. ročníku soutěže První Pivní Extraligy o nejlepší český ležák.“

Organizátoři soutěže museli pro osm degustátorů mimo jiné zajistit dvoumetrové rozestupy. Degustátoři se nicméně své role chopili zodpovědně – a my si myslíme, že nakonec vybrali dobře. I když konkurence byla velmi silná.

Degustátorům museli pořadatelé soutěže zajistit bezpečné rozestupy
První Pivní Extraliga
 
V minulých ročnících se Prazdroji zvítězit nikdy nepodařilo

Ačkoli v českých supermarketech patří právě Pilsner Urquell k nejdražším pivům, v této soutěži si paradoxně příliš dobře nevedl. Během prvních šesti ročníků se Plzeňskému Prazdroji podařilo postoupit do semifinále ze základních kol jen jednou, přičemž však následně stejně vypadl.

Pilsner Urquell sice zvítězil, ale bylo to těsné

Letos sice toto pivo konečně zvítězilo, ale vítězství to bylo vskutku těsné. To ostatně uznali i sami porotci, kteří letošní klání po právu považují za vyrovnané, o čemž ostatně svědčí i minimální bodové rozdíly mezi jednotlivými soutěžními vzorky. Se svými 29 body vyhrál Pilsner jen o jeden bod nad sklenicí Staropramenu ležák (Pivovar Staropramen), která obdržela bodů 30. Na třetím místě pak skončilo pivo Poutník Premium (Pivovar Poutník Pelhřimov) rovněž se 30 body.

A tady máme vítěze v plné své kráse
První Pivní Extraliga
 
Jak dopadly ostatní soutěžní vzorky?

Vítěze již tedy známe, i ostatní pivní vzorky si nicméně zaslouží ovace. Podívejte se na jejich seznam a vyberte si sami, které z nich máte nejradši a dopřejete si je k nedělnímu obědu.

Výsledková listina 11. ročníku První Pivní Extraligy

  1. Pilsner Urquell (Plzeňský Prazdroj a. s.) – 29 bodů
  2. Staropramen Ležák (Pivovar Staropramen) – 30 bodů
  3. Poutník Premium (Pivovar Poutník Pelhřimov) – 30 bodů
  4. Konrad sv.12 ležák (Pivovar Vratislavice) – 32 bodů
  5. Zubr Premium (Pivovar Zubr Přerov) – 33 bodů
  6. Páter sv. ležák (Pivovar Černá Hora) – 34 bodů
  7. Budweiser Budvar (Budějovický Budvar n. p.) – 34 bodů
  8. Radegast Ryze Hořká 12 (Pivovar Radegast) – 35 bodů 
  9. Krušovice Královský Ležák 12 (Pivovar Krušovice) – 36 bodů
  10. Březňák Ležák (Pivovar Velké Březno) – 40 bodů

Zdroj

Napsat komentář