5/2018
Revizor v Tramwayi
Publikováno v Pá. 18. května 2018 v rubrice NOVINKY

logo_ppe

Páté kolo ne u vozu, ale v První Pivní Extralize proběhlo, jak bylo avizováno, 16. května na tradičním místě degustací PPE ve vagonu První Pivní Tramwaye na Spořilově.

Ani tentokrát nebyla účast nás osmi stálých členů kompletní, nicméně zkušené zálohy byly povolány, a tak se vše odehrálo dle našich, jinak velmi přísných dispozic. Dokonce se přišel podívat i člen PRK – Pivní Revizní Komise (Petr Sitař) o jejímž vzniku takto krásně a posvém referoval v Pivním Infu Rosťa Kloubek (dej mu pánbůh pivní nebe) https://pivni.info/degustace/1060-pivni-revizni-komise.html, a tak bylo i revizi učiněno zadost.

Nutno podotknout, že oproti kolu čtvrtému byla úroveň vzorků – aspoň dle bodového hodnocení – na trochu vyšší úrovni, neb tentokrát by vzorek s 37 body, což stačilo v kole minulém na vítězství, nepostoupil.

Další zajímavostí V. kola byl i fakt, že jako nejpřísnější porotce se tentokrát ukázal Honza Šuráň, který je jinak většinou v celku shovívavý…

Výsledky pátého kola:

 

1. Zubr Premium 32
2. Herold Premium 35
3.-4. Rebel Premium 36
3.-4. Pardál Echt 36
5. Polička Záviš 38
6. Bakalář Rakovník 40
7. Kutná Hora Zlatá 12 43
8. Uherský Brod Patriot 49
9. Klostermann 51

Do semifinále tak postoupili i dva bývalí vítězové PPE, a sice z r. 2011 Zubr a loňský vítěz Herold.

Jak jste si jistě všimli, je vzorků jen 9 a ne, jak bývá zvykem 11, ale zkrátka jsou piva, která jsou v Praze k nesehnání. Ne snad že by byla tak výtečná a byla v Praze vyprodána, ale asi proto, že pivovarské firmy s více pivovary v rámci úsporných opatření sáhly k rajonizaci, kterou známe z bolševika, a vozí piva ze svých filiálek jen po dotyčném regionu-rajonu a už ne po celé republice.

My v PPE jsme to vzali na vědomí a je to námět na pravidelnou únorovou Ideovou konferenci, kde budeme řešit, jak se s tím popasujeme. O výsledcích vás budeme informovat.

Termíny dvou semifinálových kol a finále nebyly ještě stanoveny, a tak vás jen budeme informovat z výjezdu a předání diplomu do pivovaru Gambrinus, neb jejich dvanáctka vyhrála česko-slovenské Superfinále PPE.

Zapsal Bejček

Kompletní seznam semifinalistů je plný velkých jmen:

Zubr, Herold, Rebel, Pardál, Chodovar, Březňák, Pilsner Urquell, Staropramen, Černá hora, Primátor, Poutník, Excelent, Chotěboř, Krušovice, Gambrinus plná 12, Braník, Rychtář, Samson, Pernštejn, Kozel. 

Napsat komentář