Slovenské finále 2013
Zlatý Bažant: Vítej zlatý hattricku!
Publikováno v Po. 04. srpna 2014 v rubrice NOVINKY, ZAHRANIČNÍ MISE

logo_ppeTak tak, již potřetí za sebou se Zlatý Bažant  z Heinekenu Hurbanovo stal slovenským ležákem roku v anonymní degustaci První Pivní Extraligy, tentokrát pro rok 2013.

Průběh letošní soutěže byl trošku poznamenán nedostatkem volných termínů a tak tentokrát proběhla degustace bez slovenských zástupců i bez některých kmenových členů PPE. Vyřešili jsme to elegantně a do hodnotící komise povolali naše úžasné pivonošky, které tak stíhaly nejen rozlévat a nanášet vzorky, umývat desítky sklenic, ale i degustovat a hodnotit! Ostatně díky různým vloženým soutěžím PPE mají i v tomto ohledu bohaté zkušenosti.

Degustační portfolio nebylo tentokrát nikterak oslnivé, díky slábnoucímu slovenskému pivnímu trhu se podařilo sehnat pouze sedm relevantních vzorků. I mezi nimi však byly velké rozdíly. Poslední Topvar se stal ale vyloženým propadákem. Výtky degustátorů sklidily i další dva vzorky, Steiger a Šariš, naopak ostatní byly hodnoceny vcelku kladně – viz tabulka.

Celkově lze konstatovat, že slovenský pivní trh není rozvinutý na takové výši, jako v okolních zemích (např. i v Polsku!). Naopak nové přicházející zprávy vzbuzují spíše rozpaky, v současné době napjatě sledujeme situaci okolo pivovaru Kaltenecker v Rožňavě.

Slovenské finále pro r.2013 – výsledky:

1. Zlatý Bažant 5,0% pivovar Hurbanovo Heineken Slovensko a.s. 31b.
2 Urpiner Premium 5,0% Banskobystrický pivovar a.s. 34b.
3.-4. Corgoň 4,8% pivovar Hurbanovo Heineken Slovensko a.s. 35b.
3.-4. Stein 5,0% pivovar Vyhne Pivovar Steiger a.s. 35b.
5. Steiger 12%, 5,0% pivovar Vyhne Pivovar Steiger a.s. 37b.
6. Šariš Premium 5,0% pivovar Veĺký Šariš Pivovary Topvar, a.s.
(SABMiller)
44b.
7. Topvar 12 5,0% pivovar Veĺký Šariš Pivovary Topvar, a.s.
(SABMiller)
52b.

Petr Hrkal, PPE

Napsat komentář