Slovenské finále 2022: Popper & Stein!
Publikováno v Po. 11. července 2022 v rubrice NOVINKY

logo_ppeSlovenské finále světlých ležáků dostupných v maloobchodní slovenské síti, v rámci pravidel První Pivní Extraligy, proběhlo v prostorách slovutné První pivní Tramwaye na konečné Spořilov v úterý 28. června 2022.

Nutno podotknout, pro ty z vás kteří se ke článkům PPE nedostáváte tak často, že oproti Česku, tak na Slovensku je opravdu minimum velkých či větších pivovarů, které vyrábí pro slovenský trh světlý ležák, tak aby byl k dostání skoro všude. Navíc i někteří z finalistů (se slovenskými ležáky neděláme nejen základní kola – těch máme v PPE s českými pět, ale ani semifinále a tak jak jich je opravdu málo, tak je rovnou finále…) mají společného majitele, tzn. pár pivovarů dělá víc ležáků s různými názvy. Jistě to není tak, že udělají jeden a jen ho jinak nazvou, to by se dalo asi lehce poznat, ale je to tak. Proto i v tomto finále byly bratrovražedné boje mezi ležáky ze stejných pivovarů. To nijak nesnižuje jejich výslednou chuť a jasně se to projevuje i na tzv. Federálním superfinále, kdy postavíme proti sobě vždy prvních 4-5 ležáků českých proti 4-5 slovenským. Porota pak je taktéž namíchaná z české První Pivní Extraligy 4 členové a 4 členové ze slovenské pivovarské scény. V tomto souboji dlouho vedly slovenské pivovary a až loni se podařilo českým vyrovnat na 6:6 a to v roce 2018 vedla slovenská piva nad českými již neuvěřitelných 6:3 !!!

Nyní jsme tedy sehnali, díky Honzovi Šuráňovi a jeho rodině co dlí na Slovači, opět pivka do finále. Vyšlo to podstatně levněji, než si ne je nechat poslat ze Slovenska, jak jsme to taky už dělali… I tak se v bratislavských pivotékách divili cože tam mladej Šuráň shání, když tam mají jinak samé skvosty a taky hodně českých :-)… Ostatně s tím samým názorem jsme se setkali i při jedné návštěvě Slovenska, kdy se nás, kteří jsme dlouho po půlnoci sháněli na místní pumpě po slovenském lahváči právě vyhodnoceného jako vítěze, abychom si ho znovu přechutnali, nás místní omladina měla za podivné staříky co chtějí pít slovenského lahvoně. Se slovy „A čo vy Cesi chcete pít ty naše zlá piva, když jich mátě tolik a výtečných ?!!“, nechápali oč nám jde…

Ale zpět k slovenskému finále 2022. Naše skvělé pivonošky zvládly nános 88 ks vzorků za REKORDNÍCH 6:57:23 minut !!! Také se jim dostalo mohutného potlesku od celé, byť silně doplněné PPE. Z různých důvodů se nemohli zúčastnit tři ze stálých členů a já jsem mohl degustace zúčastnit jen díky Ivetě, která bravurně zvládla během mé nepřítomnosti bar a vlastně celou hospodu. Díky Ivett ještě jednou :-) !!!

Z náhradníků se podařilo sehnat Láďovi tři opravdu zkušené náhrady. Jmenovitě Marcelu Titzlovou, Míru Singra a Radka Pekárka. Díky !!!

No a pak už to začalo. Nutno podotknout, že to byl lítý boj a výsledku tomu odpovídaly:

Vítězství si odnesl Popper společně se Steinem společnými 31 body. I na druhé a třetí příčce bylo těsno. Tam se o postup dělily Topvar a Sitňan. Je do Federálního Superfinále doplní ještě z pátého místa Palatín s 36 body. To pivko mnozí z nás pili poprvé…

Co nás potěšilo, bylo, že Sitňan se na své etiketě chlubí svou výhrou v PPE :-) !!! Děkujeme! 

No a tak se těšíme na Federální Superfinále, kde za srovnaného stavu 6:6 bude zase o co degustovat :-) !!!

Zapsal JBS.

Výsledky: 

Popper 31
Stein 31
Topvar 34
Sutňan 34
Palatín 36
Zlatý Bažant 73 39
Šariš 38
Zlatý Bažant 39
Urpiner 40
Corgoň 45

Napsat komentář