Výjezd Ostrava !!!
Publikováno v Po. 16. března 2015 v rubrice DOMÁCÍ MISE, NOVINKY

ostrava15_16Začalo to již vlastně v úterý večer, kdy probíhalo II. základní kolo VI. ročníku PPE  v První Pivní Tramwayi. Po degustaci jsme solidně zakalili a odešli si domů jen tak na chvíli schrupnout. Na Hlaváku byl sraz již v 07.20 hod. Lístky koupil Honza M. mobilem již den předem. Dorazili jsme všici, kdo jsme mohli. Tj. já, Láďa, Hadži, Mikádo a oba Honzové. Mikádo značně funě přitáhl z domova petky, co jsme si nechali načepovat již večer v Tramu, a jelikož vezl na Extraligu nové sklo, co Markétka doma polepila, tak tam byl autem a domů je tudíž odvezl. A sice 2x litr 14° Haka, 2x litr Granátový speciál 18°, 2x litr Permona P.A.P.A. 12° a 2x 1,5 litr Raptora 15,9°… Na cestu sušný výběr !!!

Vlak Leo expres se ještě nerozjel a my již měli nalito :-) !!! Sqělý ! Kromě jednoho Permona a jednoho Raptora jsme zvládli vypít vše již cestou tam :-) !!! Jinak ten Leo nesahá Pindulínu ani po paty! Sedadla v něm, aspoň na té čtyřce, co se sedí naproti sobě, jsou moc u sebe a normální vzrostlej chlap si nemá kam natáhnout nohy :-(…

V Ostravě na nás již čekal chlapík z Pivovaru Pikard, kde jsme byli ubytováni, a dovezl nás do zámku Zábřeh. Ten hodný pán nám byl celý večer k dispozici a všude nás vozil… Móóóc hezké to tam na tom zámku je !!! Po odhození tašek na pokoje jsme si dali oběd, který jsme začali kalíškem výtečné 50% Zámecké slivovice. Oběd jsme prokládali Pikardy a to jak 11° světlou, tak 13° tmavou i 12° vídní. Všechna piva byla výtečná a byla radost je pít :-).

Po obědě jsme se hned zvedli a mazali do auta bo není čaj !!! a vyrazili do Pivovarského Domu Ostrava, jedné ze dvou ostravských hospod co jsou v ALIANCI  P.I.V. , kde se nás ujal majitel Jirka Štverka a provedl nás jak pivovarem, kde mu vaří brazilský sládek, tak oběma hospodami a v neposlední řadě i pivotékou s výběrem piv, za který by se nemusela stydět ani kdekterá pivotéka pražská !!! Kuřáckém Hobit Clubu jsme dali Qáska Extra Hořkého a v nekuřáckém Skákavém Poníkovi, kde nás čekalo i malé pohoštění, jsme popili i ostatní Qásky.

Pak přesun do pivovaru Garážmistr, který je součástí music clubu GARAGE Marcela Woodmana. Krásná to hospoda – music club, který má mnoho prostor a kde ač jsme to nikdo nechápal Folimanka Blues ještě nikdy nehrála ??!!! No snad se to časem napraví… Jen to pivko bylo zklamáním. Sládek nás sice pivovárkem čínské provenience provedl, ale jeho piva v nás žádné nadšení nevzbudila. Desina ještě šla, ale ta IPA byla havarovaná a silně nedobrá… Taxem mu to řekl. Sládek povídal něco o tom, že to je poslední sud??, ale když pak za námi do KŠH dojel a přivezl nám „novou“ IPA z nové várky, tak ta byla stejně špatná jako ta stará… Hezky mu to řekl Láďa v KŠH: „Tak se kurva napij týhle IPA od Qáska co tady čepují !!! Ta nesmrdí, voní a chutná !!!“… Hihi. Tak zmlknul a už neprotestoval… Venku před Garážmistrem jsme jim jen přeházeli popelnice do sparťanských barev, protože Sparta pyčo !!! a vyrazili jsme. Pochopili !

Náš soukrřidič nás odvezl do dalšího podniku: Kurnik Šopa Hospody. Tam jsme taky požili malé občerstvení a popili všech 6 druhů piv, co měli na čepu : Ryzák 11° od Koníčka z Vojkovic, Záviš 12° z Poličky, Alianční pivo měsíce – Rebel z HavlBrodu 12°, Oregon IPA 15° z Ostravice, Qásek IPA 16°,  a Kocour K32° – tu čepovali naštěstí jen do dvojek :-)… Jen mám dojem, že ta Qáskojc IPA šla víckrát…V KŠH bylo velmi příjemně a když jsem odtamtud od kluků pozdravoval SMSkou Radku z Pražskýho Reje, taxe holka jedna vytáhla a písla mi, že si na Rej máme všichni dát panáka !!! Ubezpečil jsem se jestli to myslí vážně a po ujištění, že JASNĚ !, jsme si dali dobrý rumík Malecon 12 let… Byli jsme na ní hodní a šetřili jsme jí, holku nápaditou :-) !!! Na té jedné fotce připíjíme Pražskýmu Reji :-) !!! V Kurnik Šopě bylo krásně. Mraky mladých lidí a my stařečci jsme mezi nimi sice omládli a s chutí bychom zůstali i déle, ale nešlo to bo STODOLNÍ čeká !!! Jen nás Mikádo, náš dvorní grafik, zvěčnil v hospodě na zeď! Pod nápis První Pivní Extraliga napsal i datum, bo přijdou i další generace! V KŠH nás taky opustil Honza M., který ač plače musel odjet do Prahy, ale zase jsme vzali s sebou kluky hospodský a tak bylo veselo i tak.

Na Stodolní nás zase odvezl náš soukr řidič a tam jsme ho již propustili, neb návrat jsme předpokládali až ráno. A taky, že jo :-)… Stodolní mne i přes malý počet lidí (dle kluků, co tam byli již poněkolikáté) uchvátila a byl jsem velmi příjemě přeqapen ! Začali jsme U Peciválů, kde měl Honza Š. sraz s herci z Bílého divadla. Tady jsou fotky z jejich představení ! Výživné. Hihi… U Peciválů jsme dali pifka, Hadži poslal hereckýho baviče do prdele a odkráčeli jsme středem. Tady někde mé vzpomínky končí, respektive byly přerušovány mými krátkými spánkovými přestávkami. Následovala Irská, pak ta straropramenní, pak E99, pak Desperado, pak zas straropramenní a nakonec zase irská. Všude piva, rumy, zpěv a juch. No, o tý irský autor cudně vynechal, jak byl seřván místním barmanem za to, že ho neoprávněně serval, že mu dává meranč do fénixa, který ale nebyl pro něj. A že z toho pak měl barman průser u paní provozní, což jeden z nás zase žehlil.

Jiná jasná věc je ta, že NIKDO neví jaxme zdolali ty schody v hotelu-zámku co jsme spali. Mikádo říká, že je jediný, kdo si to pamatuje, protože se fixoval na taxis. Fakt! Cesta do našich komnat totiž vedla schodištěm přes taxis a pak zase schody … no jeden by tam zabloudil. Na recepci jsme si koupili ještě pivo, neb jsme ho asi měli za večer málo ;-) a nakvartýrovali jsme se k Honzovi Š. na pokoj. Ale tohle znám již jen z vyprávění. Ráno po snídani pro nás přijeli taxály od Radegastu a hurá do Nošovic. Nás vezl zase ten stoletej taxikář jak loni :-), ale kvitoval jsem, že na rozdíl od taxikáře v Rožňavě, kterej byl asi stejnej ročník, tenhle něco o pivu věděl !!!

V Radegastu přivítání moc milé a vše hned naskočilo jako když jsme se poprvé loučili… Všichni jsme si tykali, pili pifka a bavili se o nich, baštili dobroty co byly na stole a dávali k dobrýmu vtipy jeden lepší jak druhej. I Hadži vynechal ty třetí a byl ve formě. Nutno podotknout, že Ostraváci bodovali a dokonce vítěz večera byl pro mne vtip od šéfa stáčíren:

Vědci mají celosvětové sympozium a předvádějí nové výrobky. Jeden švédský vědec předvádí nový druh podprsenky, ve které se ženám nehoupou prsa ze strany na stranu ani nahoru a dolů. Dokonce ta podprda umí to, že i když je ženám zimina, nebo zmoknou, tak jim nejsou vidět stojící bradavky. Ostatní vědci si ho vyslechli a o přestávce ho vyvedli ho na dvůr a tam mu rozbili držku! Ten mne dostal…

Paxme prošli jen takovou malou procházku na varnu, kde mají výstavku zlatých medailí z českých extraligových hokejových šampionátů. Sympatické bylo, že ji tam postavili kvůli nám, neb jsme byli první exkurz co jí vidí. Ona se totiž ofiko otevírala až zítra. Pár fotek a hajdy do sklepa, kde nám vrchní sládek Petr Kwaczek osobně načepoval 15° Radegasta Extra Hořkého. Pak zpátky do toho jejich domečku s hospodou, kterému říkají klub a pokračovali jsme v načaté zábavě. Hlavně jsem obdivoval slečnu Kateřinu, tiskovou mluvčí celého Prazdroje, která to s námi vydržela a že jsme teda nebyli měkkejši :-)… Ve vlaku zpátky se nám pak svěřila, že s takovouhle partou ještě teda nejela a že se jí to moc líbilo, že prý jsme svý a že mi prý něco dodá i do tomboly !!! Taxem zvědaf… Proběhla sléza a hned po ní přišel i ředitel Ivo Kaňák. Taxme sundali ze zdi již pověšený diplom První Pivní Extraligy za rok 2014 a slavnostně mu ho prezident První Pivní Extraligy, Láďa, předal… Ještě pár fotek a hurá taxálama na Pindulíno. Na cestu jsme byli vybaveni Radegastama a ještě nám zbyly ty dvě petky z Prahy a tak bylo o zábavu postaráno. Na nádru jsme se s krajem razovitym rozloučili Radkem 12° v mastném sklu a hajdy na perón. V Pindulínu místo na nohy je! Žádný Leo! Cestu s námi spojili Kateřina Krásová, tisková mlufčí Prazdroje a Vašek Berka,
starší obchodní sládek tamtéž. Z Hlaváku pak hned ke Kelleymu bo je čtvrtek a je potřeba zachlastat :-).

Tak to je asi tak vše na co jsem si já vzpomněl. Jen mě zlobil foťák v mobilu, ale co se dá dělat. Jo a tu novou selfí tyč jsem tam nechal asi v tom našem středečním autě??

P.S. Dneska mi přišel mejl od toho chlapíka co tam přijel až úplně na konec a nestihli jsme si potykat:

Dobrý večer Jirko
Včera jsme se potkali v Nošovicích, zmiňoval jste se, že  máte velké oslavy ?!! Máme pro vás dárek =  3 soudky  RA  Ryze hořká nefiltr (není   to regulerní   produkt – je to jenom pro tuto oslavu) ! V UT vše posílám do Chýně ( naše distribuční středisko ) a kluci vám toto pifko dovezou.

Moc díky a fajn víkend.
Ivan.

A tak dobrá zpráva pro Extraligisty a spřízněné duše : Tento Radegast bude pro vás zadara :-) !!!

JBS.

2 komentáře: “Výjezd Ostrava !!!”

  1. satl napsal:

    Přijely do Ostravy kluci z Prahy . do Pivovaru Garage přišly po celodenním degustování. Ochutnaly 10 světlou a 16IPU která se prodává velice dobře a bohužel jim nechutnala, ostatní piva z produkce pivovaru se ni páni degustátoři neobtěžovali ochutnat. Bejček prohlásil že takové pivo by si do svojí hospody nevzal (nikdo mu ho nenutil) každý má svůj názor , pro mně jako sládka tohoto pivovaru je důležitý názor našich hostů a ne někoho kdo přijede z Prahy dá si dva druhy piva a odsoudí celý pivovar a práci sládka. Salaj Pavel

  2. Láďa napsal:

    Milá Garáži. Za sebe moc děkuju za vlídné přijetí a pohostinství u vás. Je to skvělý a nápaditý podnik, kéž by se vám tam valily davy. Dělat vlastní pivo není sranda, ale to už víte. Osobně mě vaše desítka mile překvapila, ale ta IPA holt senzorické vady měla. Určitě bych z toho ale nesoudil celý pivovar. Nic dalšího už jsme ochutnat nestihli, bo nebyl čas, pičo. Holt někteří z nás jsou barmani a koukaj na to z hlediska svého zájmu. Já na to koukal jako návštěvník a viděl jsem bezva místo a prima lidi. Je za tím určitě hromada práce. Tož dej Bůh štěstí.
    Láďa

Napsat komentář