Zlatý Bažant 73 sestřelen
Publikováno v Po. 06. září 2021 v rubrice NOVINKY, ZAHRANIČNÍ MISE

logo_ppePrázdniny skončily, školáci zasedli do škamen, a po dvou měsících se sešla i První pivní extraliga. Po dlouhé době opět v Tramu, protože předtím covid. A začala rovnou zvostra. Slovenským finále. A to už jedenáctým. I když dosud jsme je vždy dělali na Slovensku, jenže kdoví, jak by to nyní šlo.

Nyní se slovenské degustace zúčastnilo osm reprezentativních vzorků průmyslových pivovarů. Je potřeba říct, že jsme si to nechali něco stát. Třicet éček za lahváče a dalších třicet za dovoz. A to se vyplatí. Nechcem slevu zadarmo, že?

Jinak k samotným vzorkům. Nutno říct, že kvalita nebyla zrovna valná. Lehký náhled do hodnocení: Jednička – ostré, chmelové, plné, těžší; dvojka – silně kvasničné, sklepní a plná chuť; trojka – opět kvasničná chuť, ale ne až tak, sirupové, těžší; čtyřka – sladké, těžké, sirupové; pětka – taky sladká chuť, téměř až připálená; šest – obilná, sladká chuť; sedm – ovocná, sladká chuť, malá hořkost; osm – kvasničné, hořké pivo.

A jak to dopadlo? Na posledním místě se umístil Zlatý Bažant 73. V tomto případě jde o velký propad několikanásobného vítěze PPE, tudíž velké zklamání. Na sedmém Steiger a šestém místě Corgoň. Do československého finále postoupilo pět vzorků. Od spodu – Stein se čtyřiceti body, Topvar 38 bodů, Urpiner 36 bodů. O dělené první a druhé místo bojovali klasický Zlatý bažant a Šariš s pětatřiceti body. Vítěze tedy musel určit klasický rozpij. V poměru šest ku dvěma hlasům vyhrál Šařiš.

Výsledky:

1. Šariš Veĺký Šariš 35
2. Zlatý Bažant Hurbanovo 35
3. Urpiner Bánská Bystrica 36
4. Topvar Topĺčany 38
5. Stein Bratislava  40
6. Corgoň Nitra, Hurbanovo 42
7. Steiger Vyhne 44
8. Zlatý Bažant 73 Hurbanovo 46

Jo, a poznámka na závěr. Na pokyn prezidenta vyjadřuji ocenění pro náhradní pivonošku Janu za bryskní roznos vzorků a servis. Nelze než souhlasit.

David Hluštík

 

Napsat komentář