2/2018
Chotěboř je zpět?!
Publikováno v Pá. 09. března 2018 v rubrice NOVINKY

logo_ppeVítězem druhého základního kola je právě pivo z pivovaru Chotěboř, ale popořadě. Vypadá to na návrat kdysi velmi úspěšného piva, které pravidelně postupovalo do semi či finále, ale poslední dobou nikoliv. Vítězství o dva body je nadějí do budoucna. Jen aby kvalita vydržela po celý rok, neb semifinále jsou až na podzim…


2. základní kolo v ročníku 2018 PPE proběhlo dle standardů, námi samotnými nastavenými. Pro vysvětlení: Při degustaci sedíme ve dvou řadách naproti sobě. Každá řada dostane vzorek k degustaci z jiné lahve. To znamená, že čtyři degustátoři ochutnávají daný vzorek z jedné lahve a druzí čtyři, sedící naproti, dostanou k ochutnání vzorek toho samého piva, ale z druhé lahve. Co tím sledujeme? Pokud se stane, že jedna řada hodnotí dost odlišně od druhé řady, tak máme jistotu, že chyba není na našem přijímači, ale v daných lahvích, což se pak dá následně dohledat.
Tato naše důslednost se již poněkolikáté opět osvědčila. Konkrétně u vzorku č.7 (Klášter), kde jedna řada hodnotila body 2, 4, 4 a 4 = 14 a druhá řada 7, 7, 5 a 5 = 24. Když jsme pak následně navzájem ochutnali tento vzorek ze sklenek naproti sedících kolegů, musely obě řady potvrdit, že hodnocení protikolegů je správné a odpovídá. Přitom obě lahve měly neporušená víčka a byly samozřejmě se stejnou expirací do 16. 04. 2018.

První čtyři postupují do semifinále PPE:

1. Chotěboř Premium – 28 bodů
2. Krušovice Královská dvanáctka – 30 bodů
3. Gambrinus Plná 12 – 31 bodů
4. Braník světlý ležák – 32 bodů
———————————————————————–

Ve druhém základním kole končí soutěž: 
5. Litovel Premium – 35
6. Klášter Premium – 38 bodů
7. Dudák – 39 bodů
8. Svijanský Rytíř – 41 bodů
9. Ježek 11 – 42 bodů
10. Tambor – 45 bodů

Jiří Bejček Stehlíček | PPE

Napsat komentář