Nejlepší ležák v republice je Zubr, shodli se degustátoři i Klausův tajemník
Publikováno v St. 18. ledna 2012 v rubrice Z TISKU A MÉDIÍ

Sládková pivovaru Zubr Nataša Rousková a ředitel pivovaru Litovel Lumír Hyneček převzali v pondělí ve varně pivovaru Zubr z rukou degustátorů soutěže První pivní extraligy, mezi kterými byl i tajemník českého prezidenta Ladislav Jakl ocenění za nejlepší pivo – ležák. Mezi padesáti hodnocenými českými a moravskými světlými ležáky zvítězil ZUBR Premium před světlým ležákem Litovel.

Degustátoři První pivní extraligy se snažili o maximální objektivitu při hodnocení. Nejde totiž o klasickou degustační soutěž, do níž jednotlivé pivovary vzorky sami přihlašují, ale o test, který má chránit zájmy konzumentů. „Stojíme na straně spotřebitele a chceme mu předat objektivní hodnocení, proto nakupujeme pivo v maloobchodní síti. V tom se lišíme od běžných degustačních soutěží, do kterých se vzorky k degustaci odebírají v pivovarech nebo je pivovary do soutěží zasílají,“ řekl František Trantina z První pivní extraligy.

Degustace
Foto: archiv pivovaru

Znalec piva a přední degustátor Jan Šuráň, který se pivu věnuje už 40 let prozradil, že odborníci hodnotili okolo padesáti vzorků a Zubr je dokázal všechny porazit. „Je to pivo, jehož slogan o síle chuti není jen marketingovým tahem. Při všech našich degustacích vynikal výbornou hořkostí a plnou, přitom dokonale vyváženou chutí.“

Ladislav Jakl předává cenu sládkové pivovaru Zubr – Nataše Rouskové
Foto: archiv pivovaru

„Věříme, že potvrzení kvality našeho piva potěší nejen naše konzumenty, ale i všechny příznivce dobrého piva. Jeho výrobu totiž provází nejen tradiční postupy, ale také snaha o zachování poctivého řemesla, které dává vznik jedinečnému produktu,“ vyjádřila se k ocenění sládková pivovaru Zubr – Nataša Rousková.

Zdroj

Napsat komentář