1. a 2. semifinálové kolo 2016
Obhájí Rychtář? Nebo vyhraje Heineken? Něbo někdo jiný?
Publikováno v Po. 14. listopadu 2016 v rubrice NOVINKY

logo_ppeVe dnech 4. a 18. října proběhla semifinále letošního ročníku První pivní extraligy, která rozhodla o finalistech pro rok 2016. A je třeba podotknout, že situace na čele českého ležákového pelotonu se začíná stabilizovat.

Vždyť šest z letošních semifinalistů bylo ve finále i loni! Jsou to Zubr, Radegast, Starobrno, Louny Rychtář a Konrad. Mezi finalisty jsou i tři z celkových vítězů některého z minulých ročníků (Zubr, Radegast, Rychtář). Někdy o postupujícím už do semifinále a pak znovu do finále rozhoduje třeba jen bodík a výsledky pak vypadají náhodně – že mohly dopadnout třeba i úplně jinak. Třeba mohly. Ale opakované úspěchy některých značek náhodné být nemohou.  Někde prostě umějí držet svou kvalitu bez výkyvů a je vidět, že se u nich pracuje dobře. Z firem je dobré upozornit na opakované velmi dobré zastoupení Heinekenu ve finále, opět má v ohni tři želízka.

Jak to dopadne ve finále? Na to jsme zvědaví všichni: pivovarníci, jejich fandové i my, co to budeme muset rozhodnout.  Přijďte se podívat! V úterý 15. listopadu od 19 hodin v První Pivní Tramwayi.

První semifinále:

 1. Zubr
 2. Radegast
 3. Lobkowicz
 4. Staropramen
 5. Starobrno
 6. Rohozec
 7. Pernštejn
 8. Zlatopramen
 9. Klášter
 10. Hubertus

Druhé semifinále:

 1. Březňák
 2. Louny
 3. Rychtář
 4. Litovel
 5. Konrad
 6. Ferdonand
 7. Kozel
 8. Prazdroj
 9. Herold
 10. Ježek

(Finalisté jsou vyznačeni tučně.)   

Napsat komentář