Smějí piloti pít pivo?
Publikováno v St. 31. ledna 2024 v rubrice NOVINKY

logo_ppeNo musejí! Když ho Kbelský pivovar vyrábí právě pro ně! A navíc je to nejlepší ležák v Praze. Rozhodla tak První pivní extraliga při své degustaci O krále Prahy, která se konala 11. listopadu v První Pivní Tramwayi.

Konkurence byla jako každý rok ohromná, vždyť v Praze funguje na 50 pivovarů. A z nich nějakých asi 40 produkuje vlastní ležák. A tak se jednou do roka členové PPE rozjedou podle vypracovaného plánu a nakoupí vzorky. Dnes už většinou dostanou petku z plničky, někde ale ještě načepují rovnou z pípy. Ale tak to má i každý zákazník. Přijde si pro pivo a dostane ho tak, jak ho v místě nabízejí. No, a někde ho nedostane vůbec, protože třeba v pivovaru Národní na plnění přinesených petek holt neměli čas. I tak se Krále Prahy zúčastnilo 38 vzorků. Postupnou eliminací se výběr zúžil na šest nejlepších, které si to pak rozdaly ve finále. A Králem prahy pro rok 2023 se stal Kbelský pivovar se svou 12 pilotů. Na dalších místech se umístil ležák od Trilobitu, Tatin z pivovaru Prokopák, ležák z Bohemia Goose, Thor v pivovaru Panaczech a Světlý ležák z Břevnovského pivovaru.

Dva dny před koncem roku pak Kbelském pivovaru proběhl slavnostní ceremoniál předání ceny. Ano, je to tak. Dobrých ležáků s v Praze dělá hodně. Ale jen jeden z nich může být králem. A tím až do konce letošního roku zůstane 12 pilotů z Kbel.

Tož gratulujeme!

-lj-

Napsat komentář